CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
Nowy rok, nowe nadzieje – w sobotę AZS gra z BBTS-em

Nowy rok, nowe nadzieje – w sobotę AZS gra z BBTS-em

Justyna Jaworska

O drugiej połowie poprzedniego roku kibice, działacze jak i sami zawodnicy Tauron AZS Częstochowa z pewnością będą chcieli jak najszybciej zapomnieć. Akademicy w rozgrywkach I ligi spisywali się na tyle słabo, że po 16. ligowych kolejkach zamykają tabelę. Póki co na niewiele zdały się zmiany kadrowe, w sztabie szkoleniowym czy wreszcie we władzach klubu. AZS wciąż znajduje się w marazmie co pokazał ostatni, bardzo ważny ligowy mecz w Kielcach, przegrany przez drużynę Piotra Łuki 0:3.

Nowy rok to jednak nowe nadzieję i wiara w lepszą przyszłość. Zapewne nie inaczej jest w drużynie Akademików. Do końca rundy zasadniczej jeszcze sporo spotkań, jednak każda kolejna porażka zwłaszcza w konfrontacjach z drużynami z dolnych rejonów tabeli coraz bardziej pogrążą częstochowski zespół, a widmo spadku coraz głębiej zagląda w oczy wszystkich miłośników AZS-u. Częstochowianie muszą zatem po prostu zacząć wygrywać. Po gładkiej porażce w Kielcach zapewne nastroje w drużynie były minorowe, a sytuacji na pewno nie poprawiła informacja o rozwiązaniu kontraktu przez Aleksandra Maziarza. Przerwa świąteczno-noworoczna mogła jednak kojąco podziałać na zespół. Będziemy się o tym mogli przekonać już w najbliższą sobotę (tj. 05.01), gdy to w hali widowiskowo sportowej na Zawodziu Tauron AZS Częstochowa zagra z BBTS Bielsko-Biała. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 17.

Trudno mówić, że spadkowicz ostatniego sezonu PlusLigi to drużyna z dolnych rejonów tabeli. Jednak z całą pewnością znajdująca się w zasięgu AZS-u. Bielszczanie grają nierówno i lepsze spotkania przeplatają gorszymi. Wynik sobotniej rywalizacji w dużej mierze może zależeć od dyspozycji Olega Krikuna. Atakujący zespołu gości to obecnie najlepiej punktujący zawodnik ligi. Jeśli AZS choćby częściowo zdoła wyłączyć z gry rosyjskiego siatkarza siła ofensywna bielszczan zdecydowanie spadnie. Akademicy muszą się jednak przede wszystkim skoncentrować na własnej grze i w końcu zaprezentować potencjał, który bez wątpienie drzemie w tej drużynie. Biegnący czas i wspólne treningi powinny działać na korzyść takich zawodników jak Bruno Romanutti czy Krzysztof Bieńkowski, a więc siatkarzy którzy do drużyny dołączyli niedawno. Występujący na newralgicznych pozycjach atakującego i rozgrywającego gracze zostali zakontraktowani w jednym celu – by odmienić oblicze zespołu.

Tauron AZS Częstochowa
1. Aleksander Nedeljković – środkowy
5. Patryk Walczak – przyjmujący
6. Dawid Murek – przyjmujący
8. Krzysztof Bieńkowski – rozgrywający
9. Sławomir Stolc – przyjmujący
11. Hubert Mańko – przyjmujący
13. Piotr Macheta – libero
14. Mateusz Piotrowski – atakujący
15. Krzysztof Rykała – atakujący
16. Chono Penchev – rozgrywający
17. Rafał Prokopczuk – rozgrywający
18. Maciej Borris – środkowy
19. Bruno Romanutti – atakujący
21. Jakub Bik – libero

BBTS Bielsko-Biała
1. Jarosław Macionczyk – rozgrywający
3. Wiktor Nowak – rozgrywający
4. Mateusz Łysikowski – atakujący
5. Mikołaj Sawicki – przyjmujący
6. Bartosz Firszt – przyjmujący
7. Sebastian Adamczyk – środkowy
8. Łukasz Koziura – libero
9. Maciej Skowroński – środkowy
10. Bartosz Buniak – środkowy
11. Kajetan Marek – libero
12. Mikołaj Skotarek – atakujący
13. Tomasz Piotrowski – przyjmujący
14. Fedor Sukhatskiy – przyjmujący
16. Bartosz Cedzyński – środkowy
17. Bartłomiej Oniszk – środkowy
20. Oleg Krikun – atakujący
26. Paweł Borowski – atakujący
27. Bartłomiej Dorosz – środkowy