CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
Nowy rozdział w historii klubu!

Nowy rozdział w historii klubu!

Po siedmiu latach występowania we wszystkich rozgrywkach z szyldem AZS-u 2020 nadchodzi zmiana. Na mocy porozumienia pomiędzy Akademickim Związkiem Sportowym a Stowarzyszeniem Kultury Fizycznej „Częstochowska Siatkówka”, nasz klub został Członkiem wspierającym AZS w rozumieniu Statutu Akademickiego Związku Sportowego. Oznacza to między innymi, że od dnia podpisania porozumienia nasz klub nosi nazwę Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa.

Naszą ideą było szkolenie młodych siatkarzy, którzy po ukończeniu wieku młodzieżowca, swoją przygodę z dorosłą siatkówką mieli kontynuować jako wychowankowie w AZS-ie Częstochowa. Pierwsi gracze mieli trafić tam po przebrnięciu przez cały cykl młodzieżowej siatkówki właśnie w 2020 roku. Ten plan w międzyczasie niezależnie od nas uległ jednak zmianie ze względu na to, jaki los spotkał sześciokrotnego mistrza Polski

wyjaśnia prezes Stowarzyszenia, Wojciech Pudo.

Kiedy stało się faktem, że AZS Częstochowa nie otrzymał licencji na grę w sezonie 2019/2020, nasz klub jako Stowarzyszenie zaczął planować wykonanie kroku, którego celem było pełnoprawne korzystanie z nazwy AZS.

Udało nam się to, dzięki Sekretarzowi Generalnemu AZS, Dariuszowi Piekutowi, Wiesławowi Pięcie, a także osobom od lat związanym z częstochowskim środowiskiem sportowym. Warto podkreślić, że Zarząd Główny Akademickiego Związku Sportowego od pierwszej rozmowy bardzo pozytywnie odniósł się do naszej prośby o nawiązanie współpracy. Wierzymy w naszą ideę, którą jest regularny rozwój klubu wraz z Gryfem AZS-u, a także systematyczny awans sportowy. Mamy zdecydowane i pełne wsparcie sponsorów w naszych działaniach. Jednak w dobie ogólnoświatowej epidemii bardzo ostrożnie i z wielką rozwagą planujemy wspólnie kolejne kroki.

mówi o kulisach zmian Wojciech Pudo.

Przypomnijmy, że klub pod szyldem AZS-u 2020 w przeciągu siedmiu lat swojej historii sięgnął po trzy medale (2 złote i 1 srebrny) mistrzostw Polski, a także co roku walczył o najwyższe miejsca w mistrzostwach Śląska. Ponadto częstochowski klub brał udział w wielu turniejach międzynarodowych, których również był organizatorem.

W związku z zawartym porozumieniem pomiędzy Akademickim Związkiem Sportowym a Stowarzyszeniem Kultury Fizycznej „Częstochowska Siatkówka” zmianie uległa nazwa klubu oraz logo.

Inf. prasowa | azs2020.pl