CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

NPLŻ: “Lwy” zdecydowanym faworytem – zapowiedź meczu KSM Krosno – Eko-Dir Włókniarz

W najbliższą niedzielę (7 sierpnia) kolejne ligowe ściganie z udziałem zespołu Eko-Dir Włókniarza Częstochowa. Rywalem podopiecznych Józefa Kafla i Michała Finfy będzie KSM Krosno.

Każde inne rozstrzygnięcie, niż zwycięstwo Włókniarza będzie uznane za nie lada niespodziankę. W Częstochowie “Lwy” wygrały 59:31 i na torze w Krośnie nie powinny mieć problemu. Celem częstochowskiej drużyny jest potwierdzenie różnicy klas, jaka dzieli oba zespoły.

O tym, że Włókniarz jest zdecydowanym faworytem tego meczu świadczy ligowa tabela. Krośnieńskie “Wilki” w trzynastu rozegranych spotkaniach zdobyły zaledwie 9. punktów i zajmują odległe 8. miejsce. Wyższość KSM-u Krosno uznały jak do tej pory ekipy z Rawicza, Opola, Gdańska i Bydgoszczy.

W Krośnie doskonale zdają sobie sprawę z siły rażenia częstochowskiego zespołu, ale mimo wszystko nie zamierzają oddać meczu bez walki. Wygrana z faworyzowanym Włókniarzem byłaby milowym krokiem do zapewnienia sobie startów w przyszłorocznych rozgrywkach Nice Polskiej Ligi Żużlowej.

Teoria jedno, a praktyka drugie. O lekceważeniu KSM-u Krosno mowy być nie może. Jednym z najbardziej zmobilizowanych zawodników “Wilków” będzie Mirosław Jabłoński, który jeszcze nie tak dawno reprezentował barwy ekstraligowego Włókniarza. Popularny “Jabłuszko” potrafi jechać w meczach o stawkę. Udowodnił to nie tak dawno podczas meczu KSM-u z faworyzowanym Renault Zdunek Wybrzeżem Gdańsk. Niespodziewana wygrana z ekipą Grzegorza Dzikowskiego to również zasługa nieobliczalnych: Marcina Rempały, Siergieja Łogaczowa Ernesta Kozy. Na domowym torze w każdej chwili może pozytywnie zaskoczyć doświadczony Tomasz Chrzanowski.

Zdecydowanie najsłabszym ogniwem niedzielnego rywala “Lwów” jest formacja juniorska. Przeciwko Włókniarzowi pojadą Adrian Bialk i zapewne Kamil Wieczorek (gość). Jeden i drugi nie powinni jednak zagrozić najlepszemu juniorskiemu duetowi ligi w postaci Huberta Łęgowika i Oskara Polisa.

Częstochowianie wciąż liczą się w walce o finał ligi, dlatego do Krosna jadą po komplet trzech punktów. Awizowany skład wydaje się być aktualnie jednym z najmocniejszych. Dwóch solidnych obcokrajowców w postaci Nicolaia Klindta i Jacoba Thorssella plus solidnie punktujący Sebastian Ułamek to argumenty, które powinny zapewnić sukces przyjezdnym. Na krośnieńskim owalu sporo do powiedzenia powinien mieć również Artur Czaja. “Józek” jeździł w Krośnie jako gość, dlatego najwyższy czas, żeby potwierdził przydatność do drużyny Włókniarza. Skład częstochowskiego zespołu uzupełnią Daniel Jeleniewski i wspomniani wyżej Hubert Łęgowik i Oskar Polis.

Awizowane składy

KSM Krosno:
9. Sergei Logachev
10. Tomasz Chrzanowski
11. Ernest Koza
12. Marcin Rempała
13. Mirosław Jabłoński
14. Adrian Bialk
15.

Eko-Dir Włókniarz Częstochowa:
1. Sebastian Ułamek
2. Artur Czaja
3. Nicolai Klindt
4. Jacob Thorssell
5. Daniel Jeleniewski
6. Oskar Polis
7.

Początek meczu o godzinie 17.15.