CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
Odbić się od ligowego dna. W czwartek Tauron AZS gra z liderem

Odbić się od ligowego dna. W czwartek Tauron AZS gra z liderem

Justyna Jaworska

Tauron AZS Częstochowa w zeszłym sezonie okazał się najlepszą drużyną zaplecza PlusLigi. W tym sezonie podopieczni trenera Sinana Tanika po czwartej z rzędu porażce spadli na 12. miejsce w ligowej tabeli. I choć rozgrywki I ligi w dalszym ciągu znajdują się w początkowej fazie, to jednak Akademicy muszą już chyba zacząć oswajać się z myślą że w tym sezonie przyjdzie im walczyć o ligowy byt. Szansę na podreperowanie mizernego jak do tej pory dorobku punktowego, częstochowianie będą mieli w najbliższy czwartek (tj. 25.10). Zadanie będzie jednak arcytrudne, gdyż do Częstochowy zawita lider rozgrywek Lechia Tomaszów Mazowiecki.

Postawa Akademików w trwającym sezonie to chyba największe rozczarowanie ligi. Co prawda z mistrzowskiej drużyny z poprzedniego sezonu zostały tylko zgliszcza, a w okresie letnim klub znalazł się na dużym zakręcie. Wydawało się jednak, że skład który udało się zbudować pozwoli AZS-owi nawiązać walkę z czołówką. Tymczasem biało-zieloni mają na swoim koncie tylko jedno zwycięstwo i aż cztery porażki. Z dorobkiem 3 punktów znajdują się w gronie czterech ostatnich drużyn ligi, które o ligowy byt po zakończeniu rundy zasadniczej będą musiały walczyć w fazie play out. Oczywiście przed drużyną jeszcze sporo meczy do rozegrania, ale nie ulega wątpliwości, że forma zespołu jest daleka od oczekiwanej. Co gorsza na razie nie widać perspektyw na jej poprawę, a w dodatku przed AZS-em meczem z ligową czołówką.

W czwartek Tauron AZS we własnej hali zmierzy się z Lechią Tomaszów Mazowiecki. I niestety faworytem tej rywalizacji nie będzie. Podopieczni trenera Bartłomieja Rebzdy spotkali się z  częstochowianami w ubiegłym sezonie w wielkim finale. Choć ostatecznie przegrali batalię o mistrzostwo ligi to mogli być bardzo zadowoleni ze swojej postawy, wszak do poprzedniego sezonu przystępowali jako beniaminek. W trwających rozgrywkach Lechia niejako kontynuuje dobrą postawę sprzed kilku miesięcy. Klub zatrzymał wszystkich kluczowych siatkarzy z poprzedniego sezonu i dokonał tylko kilku korekt pozyskując m.in. z AZS-u Częstochowa, środkowego Bartłomieja Janusa. Efekt? Po 5. kolejkach Lechia ma komplet zwycięstw na koncie i jest samodzielnym liderem rozgrywek I ligi. Nie może więc dziwić, że do Częstochowy gracze z Tomaszowa Mazowieckiego przyjadą w roli faworyta, którego celem będzie zdobycie kolejnych trzech ligowych punktów.

Początek jutrzejszego spotkania zaplanowano na godzinę 18:30. Bezpośrednią transmisję z meczu przeprowadzi stacja Polsat Sport.

Tauron AZS Częstochowa
1. Aleksander Nedeljković – środkowy
5. Patryk Walczak – przyjmujący
6. Dawid Murek – przyjmujący
9. Sławomir Stolc – przyjmujący
10. Wiktor Siewierski – środkowy
11. Hubert Mańko – przyjmujący
13. Piotr Macheta – libero
14. Mateusz Piotrowski – atakujący
15. Krzysztof Rykała – atakujący
16. Chono Penchev – rozgrywający
18. Maciej Borris – środkowy
17. Rafał Prokopczuk – rozgrywający
21. Jakub Bik – libero

Lechia Tomaszów Mazowiecki
2. Jacek Wieczorek – środkowy
3. Wiktor Musiał – atakujący
5. Krzysztof Pigłowski – rozgrywający
6. Bartłomiej Neroj – rozgrywający
7. Michał Błoński – przyjmujący
8. Pawel Rusin – przyjmujący
9. Adam Sobolewski – atakujący
10. Kamil Gutkowski – przyjmujący
11. Kacper Rebzda – libero
13. Przemysław Toma – środkowy
15. Bartłomiej Janus – środkowy
16. Adam Miniak – środkowy
17. Michał Lechowski – przyjmujący
18. Tomasz Bonisławski – libero