CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Odbudować zaufanie kibiców – zapowiedź meczu Eko-Dir Włókniarz – Orzeł

Już w najbliższą niedzielę (10 kwietnia) rozegrana zostanie 3. kolejka Nice Polskiej Ligi Żużlowej. W Częstochowie punktualnie o godzinie 13.45 rozpocznie się rywalizacja miejscowego Eko-Dir Włókniarza z Orłem Łódź.

Częstochowa musi, Łódź może — tak w telegraficznym skrócie można skwitować zbliżające się wielkimi krokami starcie Włókniarza z Orłem. Presja i ogromny bagaż emocjonalny – to bez wątpienia kluczowe słowa odnoszące się do zespołu Włókniarza. Ten emocjonalny bagaż byłby zdecydowanie lżejszy, gdyby nie kompromitacja Lwów w inauguracyjnym sezon ligowy meczu w Pile. Wprawdzie jest to dopiero początek sezonu, ale w klubie nikt nie ma wątpliwości, że w niedzielę o porażce nie może być mowy. Biało-zieloni jadą nie tylko o ligowe punkty, ale przede wszystkim o odbudowanie zaufania kibiców i pełne trybuny na kolejnych meczach.

O tym, jak  mocno napompowano przysłowiowy balonik, świadczy sprowadzenie do Włókniarza Sebastiana Ułamka. Czy po jednej ligowej porażce tego typu ruch był potrzebny? Oczywiście zdania są podzielone, tym bardziej, iż Ułamek przez wielu fanatycznych sympatyków Włókniarza nie jest postacią lubianą. Załagodzić gęstą i nerwową atmosferę wokół klubu może tylko zwycięstwo z Orłem. Nie będzie to jednak zadanie łatwe.

Zespół dowodzony przez Lecha Kędziorę do Częstochowy zawita bowiem opromieniony wygraną nad Polonią Piła. Analizując dwa ostatnie mecze Orła, można wywnioskować, że jest to drużyna nieobliczalna. O sile biało-niebieskich stanowią bez wątpienia Hans Andersen, Jakub Jamróg i Rory Schlein. Uzupełnieniem tej trójki ma być sprowadzony przed sezonem Robert Miśkowiak.

Największą bolączką sztabu szkoleniowego Orła jest obsada piątego seniora i formacji juniorskiej. Jasność w temacie obsady ostatniego miejsca miał dać piątkowy trening punktowany z Get Well Toruń. Wydaje się, że ból głowy trenera Kędziory wzmógł jednak na sile. Na toruńskiej MotoArenie nie zachwycili brani pod uwagę Craig Cook, Timo Lahti i Rohan Tungate. Czy w zaistniałej sytuacji swoją szansę na torze przy ul. Olsztyńskiej dostanie Damian Adamczak? Odpowiedź na to pytanie poznamy w niedzielne przedpołudnie.

Częstochowianie nie próżnowali i do arcyważnego meczu z łódzkim Orłem przygotowywali się niemal przez cały tydzień. Aktualną formę Lwów testowały ekipy z Tarnowa, Leszna i Wrocławia. Na tle faworyzowanych rywali zespół Włókniarza zaprezentował się dość mizernie. W klubie zapewniają, że w niedzielę będzie jednak lepiej. Lekiem na problemy Lwów ma być wspomniany powyżej Ułamek, który w awizowanym składzie zastąpi najprawdopodobniej Daniela Jeleniewskiego. Motorami napędowymi w meczu z łodzianami mają być również Thomas H. Jonasson i utalentowany Jacob Thorssel. Mocnym argumentem częstochowskiego zespołu powinni być juniorzy. Na przysłowiowym papierze para OskarPolisHubert Łęgowik prezentuje się zdecydowanie lepiej niż mniej doświadczony duet Michał PiosickiOskar Bober. Skład Eko-Dir Włókniarza uzupełnią Artur Czaja i Mateusz Borowicz. Dyspozycja dwóch ostatnich to największy znak zapytania.

Awizowane składy:

KŻ Orzeł Łódź:
1. Hans Andersen
2. Robert Miśkowiak
3. Jakub Jamróg
4. Damian Adamczak
5. Rory Schlein
6. Michał Piosicki

Eko-Dir Włókniarz Częstochowa:
9. Jacob Thorssell
10. Mateusz Borowicz
11. Artur Czaja
12. Daniel Jeleniewski
13. Thomas H. Jonasson
14. Oskar Polis