CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
Oficjalnie: Jason Doyle dołączył do Włókniarza Częstochowa

Oficjalnie: Jason Doyle dołączył do Włókniarza Częstochowa

Jacek Winiarski

To o czym spekulowano jeszcze przed zakończeniem minionego sezonu, w ostatnim dniu okienka transferowego stało się faktem. Jason Doyle dołączył do drużyny Włókniarza Częstochowa i w przyszłorocznych rozgrywkach PGE Ekstraligi będzie zdobywał punkty dla aktualnych brązowych medalistów DMP. Do Włókniarza Australijczyk trafił na zasadzie rocznego wypożyczenia ze zdegradowanego do I ligi Apatora Toruń. Transfer Doyle do Częstochowy to największe wydarzenie na tegorocznym rynku transferowym.

Nowy nabytek forBET Włókniarza ma 34 lata, a jego największym sukcesem jest Indywidualne Mistrzostwo Świata wywalczone w 2017 roku. W cyklu Grand Prix jako pełnoprawny uczestnik zadebiutował w 2015 roku. W polskiej lidze pojawił się w 2008 roku, gdy to zdobywał punkty dla drugoligowego Kolejarza Rawicz. W najwyższej klasie rozgrywkowej zadebiutował dopiero w 2015 roku będąc zawodnikiem KS Toruń. W kolejnych dwóch latach (2016-2017) był zawodnikiem Falubazu Zielona Góra, a ostatnie dwa sezony ponownie spędził w Toruniu. W minionych rozgrywkach był niekwestionowanym liderem zdegradowanego do niższej ligi Get Well, a także jednym z najskuteczniejszych zawodników PGE Ekstraligi. Sezon zakończył ze średnią 2,280 co sklasyfikowało byłego mistrza świata na 6. miejscu w rankingu najlepszych żużlowców PGE Ekstraligi.

Podpisując kontrakt z Jasonem Doyle`m sternicy forBET Włókniarza zakończyli proces budowania zespołu na sezon 2020. Zdaniem wielu ekspertów drużyna zmontowana przez Michała Świącika i spółkę w przyszłorocznych rozgrywkach ligowych może włączyć się do walki o najwyższe laury. Siłą Włókniarza ma być trójka wyrazistych liderów w osobach wspomnianego Doyle`a, a także Leona Madsena i Fredrika Lindgrena. Niezła druga linii, którą stworzą Rune Holta i Paweł Przedpełski i solidna formacja młodzieżowa z Jakubem Miśkowiakiem na czele. Trzeci sezon z rzędu funkcję trenera Lwów będzie piastował natomiast Marek Cieślak.