CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
Ogromne zamieszanie w Częstochowie! Mecz ze Stalą odwołany, trener Cieślak odchodzi?

Ogromne zamieszanie w Częstochowie! Mecz ze Stalą odwołany, trener Cieślak odchodzi?

Jacek Winiarski

Kibice już “ostrzyli sobie zęby” na piątkowy mecz Eltrox Włókniarza z Moje Bermudy Stalą Gorzów, który mógł okazać się kluczowy dla obu zespołów w kontekście walki o czwórkę, a tymczasem meczu… nie było! Mimo pięknej słonecznej pogody spotkanie w ramach 11. kolejki PGE Ekstraligi zostało odwołane ze względu na zły stan częstochowskiego toru. Jakby tego było mało, kilko godzin przed meczem jak grom z jasnego nieba na kibiców Lwów, gruchnęła wiadomość, że szkoleniowiec Włókniarza Marek Cieślak złożył rezygnację!

O problemach z nawierzchnią częstochowskiego owalu, klub z Olsztyńskiej sygnalizował już w środę. Winne temu miały być nawałnicę, które nawiedziły miasto na początku tygodnia. Władze klubu zapewniały, że osoby funkcyjne robiły wszystko co w ich mocy, aby tor doprowadzić do stanu używalności i odjechać piątkowe spotkanie ze Stalą. Zgoła odmiennego zdania są gorzowianie. Według ich opinii tor przez częstochowian został celowo zalany, a oni sami będą domagać się walkowera! Sprawą zajmie się Komisja Orzekająca Ligi.

Odwołanie dzisiejszego meczu ze Stalą Gorzów, to nie jedyna wiadomość, która zaszokowała w piątek częstochowskich fanów. Podobno kilka godzin przed meczem po ostrej wymianie zdań z prezesem Michałem Świącikiem, swoją rezygnację złożył trener Lwów, Marek Cieślak. Częstochowski klubu oficjalnie nie potwierdził jeszcze tej informacji, ale wiadomo już że trenera Cieślaka nie było na stadionie, gdy zapadła decyzja o odwołaniu meczu.