CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
Ogromny cios dla AZS-u. Sławomir Stolc opuszcza klub

Ogromny cios dla AZS-u. Sławomir Stolc opuszcza klub

Justyna Jaworska

Sytuacja Tauron AZS Częstochowa w trwającym sezonie I ligi jest bardzo trudna. Akademicy ze skromnym 14 punktowym dorobkiem zamykają ligową klasyfikacją. W piątek sytuacja drużyny trenera Piotra Łuki skomplikowała się jeszcze bardziej, gdyż szeregi AZS-u opuścił lider częstochowskiej drużyn Sławomir Stolc. To z pewnością ogromna strata dla zespołu, która może okazać się przysłowiowym gwoździem do trumny częstochowskiego klubu. Biało-zieloni walczą bowiem o zachowanie ligowego bytu.

To z pewnością duże zaskoczenie dla wszystkich sympatyków Akademików. Klub od dłuższego czasu rotował składem, ale do tej pory starał się wymieniać najsłabsze ogniwa. W piątek z drużyny odszedł jednak lider jakim bez wątpienia był Sławomir Stolc, który nie raz w trwającym sezonie ciągnął grę zespołu w ofensywie. Nowym pracodawcą byłego już siatkarza AZS-u została Stal Nysa. Przypomnijmy, że do drużyny Krzysztofa Stelmacha przed starem rozgrywek z Częstochowy odeszło trzech innych zawodników: Patryk Szczurek, Bartosz Bućko i Moustapha M`Baye.

Po odejściu Stolca sytuacja kadrowa Tauron AZS stała się bardzo trudna. W kadrze zespołu Piotra Łuki zostało tylko trzech przyjmujących: Dawid Murek, Hubert Mańko i Patryk Walczak. Jednak tylko ten pierwszy regularnie występował w poprzednich meczach, ale na boisku wykonywała przede wszystkim zadania w defensywie. Mańko na początku sezonu dawał częste zmiany, ale za kadencji trenera Łuki został żelaznym rezerwowym. Walczak z kolei dotychczas na placu gry spędził zaledwie… kilka minut. Od pewnego czasu równie mało komfortowo sytuacja kadrowa Akademików wygląda na środku siatki, gdzie do dyspozycji trenera jest zaledwie dwójka zawodników: Aleksandar Nedeljković i Maciej Borris.