CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Okres transferowy czas zacząć. Jaki skład Włókniarza?

1 listopada rusza okres transferowy w polskim żużlu. Działacze klubów na skompletowanie drużyn mają zaledwie dwa tygodnie.

Nie ulega wątpliwości fakt, że największe zmiany kadrowe szykują się w Częstochowie. Włókniarz dość niespodziewanie “załapał” się na rozgrywki PGE Ekstraligi i nie chcąc w niej pełnić roli chłopca do bicia musi gruntownie przebudować skład. Na obecną chwilę wszystko wskazuje na to, że z ubiegłorocznego składu “Lwów” szansę dalszego reprezentowania Biało-Zielonych dostanie  Sebastian Ułamek. W ekstralidze swoich sił spróbują również Oskar Polis i Michał Gruchalski. Z Częstochowskim klubem pożegnają się z kolei wychowankowie – Artur Czaja i Mateusz Borowicz. Ten pierwszy ma przenieść się do Unii Tarnów, z kolei “Borówa” ma trafić do odradzającego się klubu z Ostrowa Wielkopolskiego lub Poznania. Mało prawdopodobnym wydaje się również pozostanie w Częstochowie Huberta Łęgowika.

Włókniarz w swoim składzie potrzebuje prawdziwej “armaty”. W przeddzień rozpoczynającego się okresu transferowego wydaje się, że będzie nią osoba Leona Madsena. Duńczyk był w kręgu zainteresowań kilku klubów ekstraligowych, ale ostatecznie miał zdecydować się na występy w barwach Włókniarza. Niewykluczone, że oficjalny kontrakt z tym zawodnikiem zostanie parafowany w połowie tygodnia.

Działacze częstochowskiego klubu nie zaprzeczają głosom, że chcieliby dojść do porozumienia z Nickim Pedersenem. Trzykrotny Indywidualny Mistrz Świata sezonu 2016 nie może wprawdzie zaliczyć do udanych, ale jest to wciąż zawodnik, którego stać na bycie bezapelacyjnym liderem drużyny. Opcją rezerwową w przypadku braku porozumienia, ma być Słoweniec Matej Zagar. W kręgu zainteresowań Włókniarza jest również Andreas Jonsson i Michael Jepsen Jensen.

Kibice Lwów z wielką niecierpliwością czekają również na decyzję Rune Holty. O Norwega z polskim paszportem zabiega Włókniarz i ROW Rybnik. Z naszych informacji wynika, że popularnemu “Ryśkowi” bliżej do Częstochowy.