CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Operator ARP sposnorem strategicznym AZS-u

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami we wtorek działacze AZS-u Częstochowa podczas konferencji prasowej poinformowali o podpisaniu umowy z nowym sponsorem strategicznym. Firmą, która zdecydowała się na współpracę z częstochowskim klubem jest Operator ARP, spółka zajmująca się sprzedażą majątku w celu spłaty zobowiązań publiczno-prawnych przejętych od przedsiębiorców z mocy prawa. Jutro działacze AZS-u mają ogłosić nazwiska kilku siatkarzy, którzy w ostatnich dniach podpisali kontrakt z klubem.

To ważna chwila dla naszego klubu, bo dzięki tej umowie udało nam się zbudować budżet na poziomie, jaki sobie zakładaliśmy po zakończeniu poprzedniego sezonu. Cieszę się, że dzięki pozyskaniu sponsora możemy zająć się budową drużyny na odpowiednim poziomie – mówił prezes AZS-u Roman Lisowski.

Swojego zadowolenia z podpisanej umowy nie krył również prezes spółki Operator ARP, Maciej Lipiec. AZS jest klubem bardzo utytułowanym, z bogatą historią i cieszę się z tego, że możemy mu pomóc. Z kolei dla nas współpraca z klubem jest szansą na przedstawienie naszej oferty. Chcemy trafić z nią do przedsiębiorców nie tylko w Częstochowie, czy kraju, ale także zagranicą.

Umowa sponsorska została podpisana na jeden sezon, ale przewiduje ona możliwość przedłużenia na następne lata. Niestety oprócz pozytywnych informacji na konferencji przekazano również te negatywne. Okazało się bowiem, że pomimo podpisanego listu intencyjnego sponsorem klubu nie zostanie firma Polski Cukier. We wtorek do klubu wpłynęło pismo z którego wynika, iż firma nie podpisze umowy sponsorskiej. Polski Cukier nie będzie naszym sponsorem, ale dzisiaj najważniejsza jest umowa z Operatorem ARP, dzięki której będziemy mogli spokojnie grać w rozgrywkach – krótko skomentował całą sytuację prezes Roman Lisowski.

W środę kierownictwo klubu ma zdradzić kilka nazwisk siatkarzy, którzy w sezonie 2014/2015 będą występować w barwach AZS-u. Spekuluje się, że w tym gronie będą doskonale znani częstochowskiej publiczności Michał Bąkiewicz, Bartosz Janeczek i Adrian Stańczak. Przypomnijmy, że na razie w kadrze zespołu znajduje się tylko sześciu zawodników. Są to Michał Kaczyński, Konrad Buczek, Damian Zygmunt, Mariusz Marcyniak, Rafał Szymura i Miguel Angel De Amo.