CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Opłatek dla kibiców na meczu AZS – PGE Skra

Niezwykłą niespodziankę przygotowali dla kibiców szefowie AZS Częstochowa i Ojcowie Paulini z Jasnej Góry. Kibice, którzy przyjdą na mecz otrzymają opłatki poświęcone i pobłogosławione na Jasnej Górze.

– Jestem przedstawicielem jasnogórskich kibiców. Inicjatywa, by złożyć życzenia, czyli potrzeba serca, wyszła obopólnie. Kibice są pewnego rodzaju rodziną. Dzielenie się opłatkiem to zwyczaj prowadzący nas do jedności. Opłatek będzie pobłogosławiony na Jasnej Górze. Powinno dla wszystkich wystarczyć, by mogli zabrać do domu i w gronie najbliższym się nim dzielić. Dla nas jest to forma przekazania wszystkim życzeń. O AZS często mówi się, że to drużyna spod Jasnej Góry. Bardzo się tym cieszymy, że mówi się o Jasnej Górze dzięki sportowcom. Chcemy się odwdzięczyć i tę formę życzeń zaproponować. Mecz będzie ubogacony tym duchowym elementem – mówił na konferencji prasowej Ojciec Sebastian Matecki, podprzeor Klasztoru Ojców Paulinów na Jasnej Górze.

Ojcowie Paulini są wiernymi kibicami AZS Częstochowa. – Dziękuję Ojcu Sebastianowi Mateckiemu za fantastyczną współpracę. Ojcowie Paulini, czasem oficjalnie, czasem nieoficjalnie, pojawiają się na meczach nie tylko w Częstochowie, ale również na wyjazdach. Przed każdym sezonem spotykamy się na Jasnej Górze – mówił prezes AZS Konrad Pakosz.

W trakcie wtorkowej konferencji poinformowano również o inicjatywach marketingowych podejmowanych przez częstochowski klub. – Przy okazji tego meczu będą w sprzedaży nowe koszulki dla naszych kibiców. Chcemy, by hala była już niebawem zielona w czasie meczów, tak w tym, jak i w następnych sezonach. Będziemy rozwijać sprzedaż gadżetów. Cieszymy się, że kibice chcą przychodzić na mecze AZS. W tej chwili nasz klub ma drugą frekwencję w lidze po Rzeszowie, więc mamy się z czego cieszyć – dodał prezes Pakosz.

Przed meczem AZS – PGE Skra odbędzie się turniej dla chłopców urodzonych w roku 2001 i młodszych. – To będzie turniej o Puchar Alchemii Sportu, organizowany przez Częstochowską Akademię Siatkówki. Mamy w tej chwili ok. 25 drużyn, ale liczymy, że zespołów będzie jeszcze więcej. Chcemy wrócić do korzeni AZS Częstochowa, by młodzi zawodnicy z tego miasta i okolicy stanowili znów kiedyś o sile drużyny – mówił sternik AZS Częstochowa.

Mecz AZS Częstochowa – PGE Skra Bełchatów odbędzie się w czwartek o godz. 18 w Hali Sportowej „Częstochowa”.

Inf.prasowa