CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Orzeł Łódź przeniesie się do Częstochowy? Włókniarz dementuje

Prezes łódzkiego Orła, Witold Skrzydlewski, w jednym z wywiadów dla łódzkich mediów poinformował, iż otrzymał propozycję przeniesienia klubu do Częstochowy. Ma się tak stać w sytuacji, gdy łódzcy radni nie uwzględnią w budżecie miasta na 2015 rok budowy nowego stadionu żużlowego.

Zaskoczenia wypowiedzią Skrzydlewskiego nie ukrywają działacze Stowarzyszenia CKM Włókniarz. – O planach pana Skrzydlewskiego dowiedziałem się z gazet i portali. Zapewniam, że nie mam z tym nic wspólnego. Prawdziwym jest natomiast fakt, że prezes Orła chce się z nami spotkać – skomentował całą sytuację prezes SCKM Włókniarz, Michał Świącik.

– Gdyby doszło do porozumienia klubów, dwa pierwsze mecze Orzeł Łódź pojedzie w Częstochowie pod swoją nazwą, ale dwa mecze później – zgodnie z regulaminem – zmieni nazwę na Włókniarz. W nazwie będzie miał też oczywiście miasto, czyli Częstochowa, a nie Łódź – zapowiada Witold Skrzydlewski.

Jak na przedstawiony pomysł zareagują w Częstochowie? – Jeszcze w tym tygodniu spotkamy się z panem Skrzydlewskim na temat jego pomysłu przenosin drużyny Orła do Częstochowy, zobaczymy jak w szczegółach wygląda ten pomysł. Włókniarz zawsze będzie Włókniarzem, to jest kilkadziesiąt lat historii i należy o tym pamiętać. Nad propozycją pana Skrzydlewskiego na pewno warto się jednak zastanowić – podkreślił Świącik.

źródło: informacja własna+ dziennik łódzki+ czestochowskie24.pl