CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Osobistości “czarnego sportu” przed LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland

W najbliższy weekend stolicą światowego żużla będzie Warszawa. 14 maja w sobotę LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland. Początek o godz. 19.00 na PGE Narodowym. Następnego dnia o godz. 14.00 mecz Polska – Reszta Świata. Co mówią osobistości “czarnego sportu” i nie tylko przed świętem polskiego żużla?

– Start w barwach Reszty Świata był dla mnie ogromnym wyróżnieniem. Dzisiaj jest podobnie, bo żeby się znaleźć w takiej drużynie, to trzeba coś znaczyćZenon Plech, wicemistrz świata.

Kibice w Warszawie muszą mieć świadomość, że ich wsparcie jest bezcenne. Mnie niosło 100 tysięcy ludzi w Chorzowie. To się czuje zwłaszcza na pierwszym łuku.  Jak się wychodzi na prowadzenie i słyszy ryk tylu gardeł, to w człowieka wstępują nieodgadnione siły – Jerzy Szczakiel, mistrz świata.

Żużel to jedna z najbardziej fascynujących dyscyplin motorowych, a Grand Prix w Warszawie to jego wizytówka Tomasz Kuchar, mistrz Polski w rajdach samochodowych i uczestnik mistrzostw świata.

PGE Narodowy to wymarzone miejsce dla żużla. Efektowniejszego nie znajdziemy nigdzie indziej. Dzięki temu żużel wchodzi na inny poziom Stanisław Chomski, trener Stali Gorzów.

Tak dobrych czasów dla żużla nie było nigdy. Grand Prix w stolicy to podstawaWojciech Żabiałowicz, legenda żużla z Torunia i reprezentant Polski.

W Warszawie zapowiada się wielkie widowisko. Zresztą piłka nożna i żużel to nieliczne dyscypliny, które są w stanie zapełnić PGE Narodowy do ostatniego miejsca Zbigniew Boniek, prezes PZPN.

Test mecz Polska – Reszta Świata to wspaniały deser żużlowego weekendu w Warszawie. Polska jest potęgą w tym sporcie i konfrontacja z Resztą Świata jest jak najbardziej właściwaKrzysztof Cugowski, wokalista rockowy i senator.

Dzięki Grand Prix w Warszawie żużel się rozwija. Ten sport musi być obecny na największych obiektach w Polsce i na świecie, bo stałby w miejscu – Piotr Świst, były reprezentant Polski.

Nasi zawodnicy muszą zrobić wszystko, żeby nie dać się presji. Muszą myśleć tylko o kolejnym wyścigu. Na inne sprawy muszą się wyłączyć. Najlepiej gdyby na oczy założyli sobie takie „klapeczki” i w ogóle nie patrzyli na trybunyJacek Krzyżaniak, były reprezentant Polski.

Zapowiadają się wspaniałe zawody, bo tor jaki zbudował Olsen jest rewelacyjny. Przede wszystkim jest dłuższy i szerszy, i gwarantuje walkęMarek Cieślak, selekcjoner reprezentacji Polski

Nie zdziwię się, jak cała nasza czwórka znajdzie się w wyścigu finałowym. To naprawdę jest możliweRafał Dobrucki, trener polskiej kadry młodzieżowej.

Start w Warszawie to wielka sprawa. Do turnieju podchodzimy bez “napinki”, bo gdy jest inaczej, to nic nie wychodziSławomir Dudek, ojciec Patryka Dudka, trener i menedżer.

Zrobię wszystko, aby 50-tysięcy kibiców długo zapamiętało ten wieczór. Ten stadion to magiczne miejsce dla żużla. To wielkie święto naszego sportuMaciej Janowski, reprezentant Polski.

źródło: inf. prasowa