CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Oświadczenie drużyny AZS

Do niemiłego incydentu doszło podczas ostatniego meczu siatkarskiej PlusLigi pomiędzy Banimeksem Będzin, a AZS-em Częstochowa. Pod koniec spotkania zawodnicy AZS-u usłyszeli z sektoru zajmowanego przez częstochowskich kibiców niemiłe okrzyki, a w słowną wojnę z kibicami wdał się kapitan drużyny, Michał Bąkiewicz. Dzisiaj klub wydał oświadczenie w tej sprawie pod którymi podpisali się wszyscy zawodnicy i sztab szkoleniowy.

 

Oświadczenie

Z oburzeniem przyjęliśmy postawę osób, mieniących się kibicami AZS Częstochowa. Jesteśmy zbulwersowani sposobem obrażania zarówno nas, a co za tym idzie Klubu, którego barwy mamy zaszczyt reprezentować – napisali w oświadczeniu siatkarze AZS Częstochowa.

Zespół, po oburzających wydarzeniach w Sosnowcu, gdzie doszło do obrażania drużyny i poszczególnych zawodników w formie absolutnie skandalicznej, wydał specjalne oświadczenie. Poniżej pełna jego treść:

Z oburzeniem przyjęliśmy postawę osób, mieniących się kibicami AZS Częstochowa. Jesteśmy zbulwersowani sposobem obrażania zarówno nas, a co za tym idzie Klubu, którego barwy mamy zaszczyt reprezentować.

Zarzuty, kierowane w naszą stronę w sposób całkowicie niedopuszczalny, mają w dodatku wymiar absurdalny. Zarzucanie nam braku ambicji i woli walki w trakcie czwartego seta ostatniego meczu w Sosnowcu jest czymś niezrozumiałym i nie ma nic wspólnego z faktami.

Podkreślamy, że jako drużyna nie akceptujemy takiej postawy. Tym bardziej jest to dziwne, iż ludzie, którzy mienią się naszymi kibicami, powinni być z zespołem nie tylko w chwilach sukcesów. Nie ma wątpliwości, że w tym sezonie czekają nas powody zarówno do radości, jak i do smutku. Takie bowiem są realia sportu, ale nie zmienia to oczywiście naszej postawy – my, drużyna AZS Częstochowa, zawsze zostawiamy na boisku serce. I nikt nam tego nie odbierze.

Chcemy podkreślić, że kategorycznie nie akceptujemy sposobu obrażania kapitana drużyny, tym bardziej, że nie ma to nic wspólnego ze sportem. Jesteśmy zespołem. Każdy z nas czuje się jego ważną częścią.

Prawdziwy AZS to my. AZS tworzą ludzie, którym zależy na tym, by ten klub istniał i się rozwijał, a nie ci, którzy swoim zachowaniem go niszczą.

Oświadczenie podpisali siatkarze, trenerzy i kierownictwo drużyny AZS Częstochowa SSA.

Oświadczenie AZS-u Częstochowa
Oświadczenie AZS-u Częstochowa