CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
Oświadczenie prezesa AZS-u Częstochowa

Oświadczenie prezesa AZS-u Częstochowa

Tuż po ostatnim dla Akademików z Częstochowy spotkaniu sezonu 2018/2019 z Mickiewiczem Kluczbork, na świecznik wróciła bardzo zła sytuacja finansowa klubu. W mediach o zaległościach z poprzedniego sezonu wypowiadali się byli zawodnicy Patryk Szczurek, Bartosz Bućko i Moustapha M`Baye, a także trener AZS-u, Krzysztof Stelmach. Dodatkowo pojawiła się również informacja o zajęciu przez komornika klubowych pucharów.

W obliczu tych wszystkich doniesień, głos w całej sprawie zabrał prezes AZS-u Częstochowa, Kamil Filipski. Za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej klubu wydał oświadczenie, którego treść prezentujemy poniżej.

Szanowni Państwo,

W świetle ostatnich wydarzeń czuję się zobowiązany do wydania niniejszego oświadczenia, informując wszystkich zainteresowanych o aktualnej sytuacji Klubu Sportowego AZS Częstochowa S. S. A.

W nawiązaniu do informacji o zaległościach Spółki wobec wielu podmiotów, w tym pracowników Klubu, potwierdzam że takowe zadłużenia występują. Wyrażam głębokie ubolewanie nad faktem, że doszło do sytuacji w których jeden z dłużników przeprowadził niezwykle bolesną procedurę odzyskiwania swoich należności, która dotarła do opinii publicznej. Zgadzam się, że do takich sytuacji nie może dochodzić na żadnym poziomie prowadzenia Spółek prawa handlowego – czy to w sporcie czy każdej innej dziedzinie. Jest to sytuacja niezwykle wstydliwa i stanowi dla mnie bardzo istotny bodziec do włożenia jeszcze większej pracy w budowanie AZS-u Częstochowa z którego wszyscy moglibyśmy być dumni. Dzisiaj z pewnością należy uderzyć się w pierś, przyznać do wielu błędów i znaleźć możliwie szybkie wyjście z obecnej sytuacji. Dla zachowania porządku – informuję, że klubowe Trofea są już bezpieczne.

Chciałbym bardzo wyraźnie podkreślić, że pomimo występowania tabloidowych informacji o końcu KS AZS Częstochowa S. S. A., taka sytuacja nie ma miejsca. Problemy Klubu nie stanowią powodu, dla którego ten miałby zakończyć swoją działalność. Wręcz przeciwnie. Zaznaczam, że wraz z ludźmi którym zależy na dalszej realizacji tej misji, robię wszystko aby Spółka uregulowała w jak najszybszym trybie wszelkie zobowiązania.

Przed Klubem bardzo ważny czas. Przede wszystkim czas na wyciągnięcie wniosków z dotychczasowych wydarzeń i wdrożenie zaawansowanego planu restrukturyzacyjnego mającego na celu uzdrowienie Spółki od strony finansowej. Nie poddam się w walce o to, aby o AZS-ie Częstochowa mówiło się tak jak nieco ponad dekadę temu – kiedy biało zieloni świętowali zdobycie Pucharu Polski. Wierzę, że dobra idea przetrwa ten ciężki czas i wraz z sympatykami siatkówki w wykonaniu graczy z gryfem na piersi, będziemy mogli przeżywać tylko sportowe emocje. Stawiam to jako punkt honoru.

Informuję, że Klub w najbliższym miesiącu zorganizuje konferencję prasową dla mediów, kibiców oraz wszelkich zainteresowanych. Zostaną wówczas szeroko omówione sprawy dotyczące przeszłości, teraźniejszości oraz przyszłości pierwszoligowego AZS-u Częstochowa. Uważam, że takie wydarzenie należy się absolutnie wszystkim zainteresowanym.

Łącząc wyrazy szacunku,

Kamil Filipski