CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Pedersen zostaje w Lesznie! Kto dołączy do Włókniarza?

To co jeszcze kilka tygodni temu wydawało się niemożliwe stało się faktem. Nicki Pedersen w sezonie 2017 nadal będzie zdobywał punkty dla Fogo Unii Leszno. Duńczyk w ostatnim czasie był łączony z Włókniarzem Częstochowa i ROW-em Rybnik. Wydawało się że trzykrotny indywidualny mistrz świata swoją bogatą karierę będzie kontynuował w jednym z wcześniej wspomnianych klubów. Ostatecznie Pedersen doszedł do porozumienia z dotychczasowym pracodawcą i został szóstym seniorem w drużynie Byków na sezon 2017.

To nieoczekiwane rozstrzygnięcie. Fogo Unia już wcześniej porozumiała się z Emilem Sajfutdinowem, Peterem Kildemandem, Piotrem Pawlickim, Grzegorzem Zengotą i Januszem Kołodziejem. Przy takim zestawieniu wydawało się, że przygoda Pedersenem z Lesznem dobiegła końca. Tak się jednak nie stało co komplikuje nieco sytuację Włókniarza. Częstochowianie jak dotąd parafowali umowę z Rune Holtą, Sebastianem Ułamkiem, Leonem Madsenem i Matejem Zagarem. Do obsadzenia pozostało, więc co najmniej jedno miejsce dla seniora. Wśród kandydatów wymieniano wspomnianego Pedersena lub Michaela Jepsena Jensena. Ten pierwszy pozostał jednak w Lesznie, a drugi na dniach ma podpisać kontrakt z KS Get Well Toruń.

Kto w takim razie uzupełni skład Lwów? Wśród potencjalnych wzmocnień obok Duńczyków wymieniano także Szweda Andreasa Jonssona i Fina ze szwedzkim paszportem Joonasa Kylmaekorpi`ego. Wszystko wskazuje na to, że to właśnie któryś z tych zawodników uzupełni kadrę Włókniarza na przyszłoroczne rozgrywki PGE Ekstraligi. Nie można wykluczyć, że w składzie pojawi się jeszcze jeden senior. Po tym jak klub opuścili Artur Czaja (Tarnów), Daniel Jeleniewski (Lublin) i Hubert Łęgowik (najprawdopodobniej Gdańsk) jedną z nieliczonych opcji Włókniarza pozostał Dawid Lampart. Co ciekawe wychowanek Stali Rzeszów, który nie może dojść do porozumienia z macierzystą drużyną do nowego zespołu może zawitać ze swoim niezwykle utalentowanym bratem, 15-letnim Wiktorem.