CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
Penchev na trybunach, kontrakt z Bułgarem rozwiązany?

Penchev na trybunach, kontrakt z Bułgarem rozwiązany?

Justyna Jaworska

W sobotę Tauron AZS Częstochowa odniósł bardzo ważne zwycięstwo nad BBTS-em Bielsko-Biała 3:0 (25:15, 25:20, 25:16). Sympatyków częstochowskich Akademików na pewno zdziwiła nieobecność w meczowej czternastce drużyny Piotra Łuki dotychczasowego pierwszego rozgrywającego zespołu, Chono Pencheva. Bułgar był w sobotę w hali przy Żużlowej, ale spotkanie oglądał z wysokości trybun.

Według nieoficjalnych informacji bułgarski rozgrywający nie zagra już w barwach Akademików, gdyż na mocy porozumienia stron jego kontrakt został rozwiązany. Po transferze Krzysztofa Bieńkowskiego w kadrze Tauron AZS było trzech siatkarzy występujących na rozegraniu. Oprócz Pencheva i Bieńkowskiego na tej pozycji gra jeszcze Rafał Prokopczuk.

Na pewno w Częstochowie wiele obiecywano sobie po transferze Pencheva. Bułgar chyba jednak nie spełnił pokładanych w nim nadziei. Często grał bardzo niedokładnie i przewidywalnie. Decyzja o zakończeniu współpracy nie może więc dziwić. Tym bardziej, że po tym jak zaraz po świętach do opinii publicznej podano, że z umowę z klubem rozwiązał Aleksander Maziarz w drużynie pozostało tylko dwóch środkowych. Być może rozwiązanie umowy z Chono Penchevem ma otworzyć furtkę do zakontraktowania kolejnego obcokrajowca. Przypomnijmy, że na zapleczu PlusLigi na boisku może występować maksymalnie dwóch graczy z obcym paszportem.