CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
PGE IMME: Leon Madsen trzeci w Toruniu

PGE IMME: Leon Madsen trzeci w Toruniu

W sobotę na toruńskiej MotoArenie rozegrano 9. edycję PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostw Ekstraligi. Najlepszym z najlepszych pod względem średnich z ubiegłorocznych rozgrywek, okazał się Bartosz Zmarzlik. Były dwukrotny mistrz świata, w biegu finałowym pokonał Tai’a Woffindena, Leona Madsena i Nicki Pedersena.

W Toruniu oprócz Madsena zaprezentował się także inny żużlowiec zielona-energia.com Włókniarza Częstochowa, Jakub Miśkowiak. Złoty medalista IMŚJ zgromadził na swoim koncie 5 punktów, co pozwoliło mu na zajęcie 13. miejsca.

Wyniki:
1. Bartosz Zmarzlik (Moje Bermudy Stal Gorzów) – 16 (3,2,3,3,2,3)
2. Tai Woffinden (Betard Sparta Wrocław) – 14 (0,2,1,3,3,3,2)
3. Leon Madsen (zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa) – 12 (0,0,3,2,3,3,1)
4. Nicki Pedersen (ZOOleszcz GKM Grudziądz) – 12 (2,3,3,1,3,0)
5. Jack Holder (For Nature Solutions Apator Toruń) – 12 (1,3,2,2,2,2)
6. Mikkel Michelsen (Motor Lublin) – 10 (3,1,1,3,0,2)
7. Martin Vaculik (Moje Bermudy Stal Gorzów) – 8 (3,3,0,1,0,1)
8. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław) – 8 (2,2,1,2,0,1)
9. Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno) – 9 (3,1,1,1,3,0)
10 Patryk Dudek (For Nature Solutions Apator Toruń) – 8 (2,1,3,0,2,d)
11. Jason Doyle (Fogo Unia Leszno) – 6 (0,0,2,3,1)
12. Dominik Kubera (Motor Lublin) – 6 (2,1,2,0,1)
13. Jakub Miśkowiak (zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa) – 5 (1,0,0,2,2)
14. Robert Lambert (For Nature Solutions Apator Toruń) – 5 (1,0,2,1,1)
15. Paweł Przedpełski (For Nature Solutions Apator Toruń) – 4 (1,3,0,0,0)
16. Wiktor Lampart (Motor Lublin) – 3 (0,2,0,0,1)
17. Krzysztof Lewandowski (For Nature Solutions Apator Toruń) – NS
18. Karol Żupiński (For Nature Solutions Apator Toruń) – NS

Bieg po biegu:
1. (64,18) Vaculik, Janowski, Lambert, Lampart
2. (58,75) Zmarzlik, Dudek, Miśkowiak, Madsen
3. (58,77) Kołodziej, Kubera, Holder, Woffinden
4. (59,15) Michelsen, Pedersen, Przedpełski, Doyle
5. (59,13) Vaculik, Woffinden, Michelsen, Miśkowiak
6. (58,54) Przedpełski, Janowski, Kubera, Madsen
7. (59,98) Pedersen, Zmarzlik, Kołodziej, Lambert
8. (58,70) Holder, Lampart, Dudek, Doyle
9. (59,60) Madsen, Doyle, Kołodziej, Vaculik
10. (60,32) Pedersen, Holder, Janowski, Miśkowiak
11. (59,34) Dudek, Lambert, Woffinden, Przedpełski
12. (58,83) Zmarzlik, Kubera, Michelsen, Lampart
13. (58,87) Zmarzlik, Holder, Vaculik, Przedpełski
14. (59,23) Michelsen, Janowski, Kołodziej, Dudek
15. (59,65) Doyle, Miśkowiak, Lambert, Kubera
16. (59,11) Woffinden, Madsen, Pedersen, Lampart
17. (60,03) Pedersen, Dudek, Kubera, Vaculik
18. (60,16) Woffinden, Zmarzlik, Doyle, Janowski
19. (59,97) Madsen, Holder, Lambert, Michelsen
20. (59,77) Kołodziej, Miśkowiak, Lampart, Przedpełski
Półfinał nr 1. (59,97) Madsen, Holder, Vaculik, Dudek (d4)
Półfinał nr 2. (59,85) Woffinden, Michelsen, Janowski, Kołodziej
Finał. (60,10) Zmarzlik, Woffinden, Madsen, Pedersen

SportoweFakty.wp.pl