CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
PGE: Lwy rozpoczną od mocnego uderzenia? Hit kolejki PGE Ekstraligi w Częstochowie

PGE: Lwy rozpoczną od mocnego uderzenia? Hit kolejki PGE Ekstraligi w Częstochowie

speedwayekstraliga.pl | Arkadiusz Siwek

W niedzielę (11 kwietnia) żużlowcy Eltrox Włókniarza Częstochowa oficjalnie zainaugurują sezon PGE Ekstraligi 2021. Rywalem podopiecznych Piotra Świderskiego będzie Fogo Unia Leszno. Początek meczu o godzinie 19:15.

Czetochowianie tegoroczny sezon PGE Ekstraligi mieli rozpocząć tydzień temu w Lublinie, ale na przeszkodzie w rozegraniu meczu z miejscowym Motorem stanęły zakażenia, które dotknęły Jarosława Hampela i Grigorija Łagutę. Problemów z odjechaniem iauguracyjnej kolejki nie mieli z kolei aktualni mistrzowie Polski, którzy na swoim torze zmierzyli się ze Stalą Gorzów. Spotkanie dość niespodziewanie zakończyło się sukcesem przyjezdnych w stosunku 48:42.

Podrażnione “Byki” zrobią wszystko, żeby stracone punkty odbić sobie na Włókniarzu. Leszczynianie mają ku temu szanse, bo na owalu przy ul. Olsztyńskiej czują się bardzo dobrze. Mistrzowie Polski mają kim postraszyć. Na pierszy plan wysuwają się dwa doskonale znane w Częstochowie nazwiska, czyli Emil Sajfutdinow i Jason Doyle. Swoje do udowodnienia będą mieli ponadto Piotr Pawlicki, Janusz Kołodziej i przede wszystkim Jaimon Lidsey. Ten ostatni może okazać się przysłowiowym “języczkiem u wagi” w kontekście końcowego rozstrzygnicia niedzielnego meczu.

Fogo Unia Leszno przyzwyczaiła w ostatnich latach, że nie ma w swoich szeregach słabych ogniw. Po wielu sezonach pojawił się jednak pewien mankament, który będą chcieli wykorzystać rywale. Chodzi oczywiście o duet juniorów, który nie gwarantuje wysokiej zdobyczy punktowej. Po odejściu Bartosza Smektały i Dominika Kubery, pojawiła się wyrwa, którą trudno będzie zasypać. Przesadnym nie jest stwierdzenie, że młodzież Unii na tle tej częstochowskiej wygląda dość blado.

Młodzież Włókniarza to jeden z tych elementów, który ma przechylić szalę zwycięstwa na korzyść gospodarzy. Znakomicie u progu sezonu prezentują się Jakub Miśkowiak, Bartłomiej Kowalski i Mateusz Świdnicki. Mocnym ogniwem w talii Piotra Świderskiego powinien być również niezawodny Leon Madsen, który w meczach sparingowych potwierdził bardzo wysoką formę. Niepokoi natomiast dyspozycja Fredrika Lindgrena, który ewidentnie nie może dojść do ładu i składu, że swoim sprzętem. Słaby występ w bydgoskim Kryterium Asów i w sparingu z GKM-em Grudziadz wprowadził nutkę niepewności w szeregi częstochowskich kibiców.

W starciu z naszpikowanym gwiazdami zespołem z Leszna mają pomóc nowe nabytki Eltrox Włókniarza Częstochowa – Bartosz Smektała i Kacper Woryna. Kibice Włókniarza z wielką nadzieją oczekują ponadto na występ Duńczyka Jonasa Jeppesena, który oczarował fanów podczas ubiegłorocznego występu w meczu Ostrowa z Toruniem.

Awizowane składy:
Fogo Unia Leszno
1. Emil Sayfutdinov
2. Janusz Kołodziej
3. Jaimon Lidsey
4. Jason Doyle
5. Piotr Pawlicki
6. Krzysztof Sadurski
7. Kacper Pludra

Eltrox Włókniarz Częstochowa
9. Leon Madsen
10. Jonas Jeppesen
11. Kacper Woryna
12. Bartosz Smektała
13. Fredrik Lindgren
14. Jakub Miśkowiak
15. Bartłomiej Kowalski.