CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
PGEE: Czy Eltrox Włókniarz pójdzie za ciosem? Już w niedzielę mecz w Zielonej Górze

PGEE: Czy Eltrox Włókniarz pójdzie za ciosem? Już w niedzielę mecz w Zielonej Górze

Jacek Winiarski

Eltrox Włókniarz Częstochowa udanie zainaugurował tegoroczne rozgrywki żużlowej PGE Ekstraligi . Po zwycięstwie na swoim torze z MRGARDEN GKM-em Grudziądz nadszedł czas na pierwszy wyjazd. Rywalem częstochowskiego zespołu będzie RM Solar Falubaz Zielona Góra.

Częstochowianie w swoim pierwszym meczu wysłali sygnał, że w tym sezonie chcą powalczyć o jeden z medali Drużynowych Mistrzostw Polski. Na huraoptymizm oczywiście za wcześnie, ale gołym okiem widać, że “Lwy” dysponują bardzo wyrównanym składem, który jest w stanie skutecznie powalczyć z każdym rywalem. Jak będzie na trudnym terenie w Zielonej Górze? Trener Marek Cieślak nie ukrywa, że częstochowski zespół jedzie tam po całą pulę.

– Mamy mocny skład, fajne nazwiska, fajną drużynę i atmosferę. Czekamy na kolegów z Częstochowy, sprawdzimy ich moc – twierdzi z kolei na łamach Gazety Lubuskiej kierownik Falubazu, Tomasz Walczak.  Słowa Walczaka są zapowiedzią sporych emocji, których miejmy nadzieję, nie storpeduje deszcz, który spodziewany jest w ten weekend.

Konia z rzędem temu, kto wskaże faworyta niedzielnej potyczki. W opinii ekspertów, o wyniku meczu zadecydują młodzieżowcy, którzy w ostatnich spotkaniach spisali się bardzo dobrze. Objawieniem inauguracyjnej rundy był Mateusz Świdnicki, którego plecy oglądali doświadczeni żużlowcy GKM-u. Sporo pozytywnych opinii zebrał również junior Falubazu Norbert Krakowiak. Podopieczny Piotra Żyto na torze w Rybniku wywalczył aż 8 punktów.

Skuteczni juniorzy to prawdziwy skarb w kontekście sukcesu danej drużyny. Ich punkty wiele razy okazały się wręcz kluczowe, ale by wygrać mecz swoje muszą zrobić również seniorzy. W obu zespołach nie brakuje gwiazd. Liderami miejscowego RM Solar Falubazu powinni być Patryk Dudek, Martin Vaculik i piekielnie groźny na domowym torze, Piotr Protasiewicz. Wspomóc ich będą chcieli nieobliczalni Michael Jepsen Jensen i nowy nabytek Falubazu, Antonio Lindbaeck.

Siła rażenia zielonogórzan jest ogromna, ale w żaden sposób, nie powinien ten fakt przestraszyć częstochowskiego zespołu. Włókniarz ma w swoich szeregach trzech “asów” w postaci Leona Madsena, Fredrika Lindgrena i pozyskanego z Torunia Jasona Doyle’a. Cała trójka jest w formie, dlatego liderzy Falubazu mają się kogo obawiać. Seniorski skład Biało-zielonych uzupełnią Paweł Przedpełski i Rune Holta.

Awizowane składy:
Eltrox Włókniarz Częstochowa
1. Jason Doyle
2. Rune Holta
3. Fredrik Lindgren
4. Paweł Przedpełski
5. Leon Madsen
6. Jakub Miśkowiak
7. Mateusz Świdnicki

RM Solar Falubaz Zielona Góra
9. Martin Vaculik
10. Patryk Dudek
11. Antonio Lindbaeck
12. Michael Jepsen Jensen
13. Piotr Protasiewicz
14. Mateusz Tonder
15. Norbert Krakowiak

Początek meczu o godzinie 19:15.