CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
PGEE: Do Lublina po punkty? Trudne zadanie Włókniarza

PGEE: Do Lublina po punkty? Trudne zadanie Włókniarza

wlokniarz.com

W świąteczną niedzielę (17 kwietnia) zielona-energia.com Włókniarza Częstochowa wybiera się do Lublina, gdzie punktualnie o godzinie 19:15 rozpocznie mecz w ramach 2. rundy żużlowej PGE Ekstraligi z miejscowym Motorem.

Podopieczni Lecha Kędziory tegoroczny sezon ligowy rozpoczęli od domowej porażki z Fogo Unią Leszno 44:46. Porażka dość niespodziewana, ale w częstochowskim zespole nikt nie załamuje rąk i do kolejnych potyczek częstochowscy żużlowcy zamierzają przystąpić z ogromną wolą walki. Czy determinacja i wola walki wystarczy na pokonanie aktualnego wicemistrza Polski z Lublina? Będzie to bardzo trudne zadanie, ale możliwe do zrealizowania.

Optymizm w obozie “Lwów” nie jest na wyrost. Częstochowianie na torze przy przy Alejach Zygmuntowskich czują się naprawdę dobrze. Oko żużlowego eksperta przykuwa m.in. mecz obu drużyn w 2020 roku, kiedy to nasz zespół wygrał w Lublinie 51:39. W ubiegłym sezonie częstochowianie przegrali wprawdzie 41:49, ale o losy końcowego wyniku rozstrzygnęły się dopiero w biegach nominowanych. Niedzielne starcie również powinno przynieść wiele emocji.

W bardziej komfortowej sytuacji przed zbliżającym się meczem są rzecz jasna gospodarze, który w inauguracyjnej kolejce pokonali na wyjeździe faworyzowaną Stal Gorzów i w kolejnym spotkaniu będą chcieli pójść za ciosem. Nie ulega wątpliwości, że Motor ma kim postraszyć. W znakomitej formie znajduje się przede wszystkim Mikkel Michelsen, który na torze Stadionu im. Edwarda Jancarza rozstawiał po kątach samego Bartosza Zmarzlika. Na początku sezonu dobrze prezentuje się ponadto Dominik Kubera, który przy odpowiednim dopasowaniu sprzętu do warunków torowych, jest w stanie wygrywać z najlepszymi żużlowcami na świecie. Ogromnym atutem lubelskich “Koziołków” jest ponadto duet juniorski, który należy do najlepszych w lidze. Wartością dodaną Motoru w tym sezonie ma być ponadto Maksym Drabik, który wraca do ścigania po dłuższej przerwie. Dyspozycja młodego Drabika może okazać się kluczowa w starciu z zielona-energia.com Włókniarzem Częstochowa.

Włókniarza do Lublina wybiera się w swoim najmocniejszym składzie.  O sile częstochowskiego zespołu, ma decydować nie kto inny, jak Leon Madsen, który od początku sezonu trzyma wysoki poziom sportowy. W niezłej formie znajduje się również Kacper Woryna. Rybniczanin wyciągnął wnioski z ubiegłego sezonu, co było widać w starciu z Unią. Dyspozycja pozostałych naszych zawodników to wciąż duży znak zapytania. Niepokoi przede wszystkim jazda Jonasa Jeppesena, który w opinii żużlowych ekspertów nie odnajduje się w najlepsze lidze świata. W pierwszym meczu sezonu niewiele dobrego można również powiedzieć o Fredriku Lindgrenie czy Bartoszu Smektale. Ten drugi znakomicie spisywał się w przedsezonowych turniejach, ale w meczu z byłymi mistrzami Polski zawiódł na całej linii. Miejmy nadzieję, że teraz będzie już tylko lepiej.

Awizowane składy

zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa:
1. Leon Madsen
2. Bartosz Smektała
3. Fredrik Lindgren
4. Jonas Jeppesen
5. Kacper Woryna
6. Jakub Miśkowiak
7. Mateusz Świdnicki

Motor Lublin:
9. Jarosław Hampel
10. Mateusz Tudzież
11. Maksym Drabik
12. Zastępstwo zawodnika
13. Mikkel Michelsen
14. Wiktor Lampart
15. Mateusz Cierniak.