CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
PGEE: Eltrox Włókniarz rozpoczyna rundę rewanżową. W niedzielę trudny mecz w Grudziądzu

PGEE: Eltrox Włókniarz rozpoczyna rundę rewanżową. W niedzielę trudny mecz w Grudziądzu

Jacek Winiarski

Kibice Eltrox Włókniarza nie ochłonęli jeszcze po czwartkowym meczu w Rybniku, a już w niedzielę (2 sierpnia) czekają ich kolejne żużlowe emocje. Rywalem “Lwów” w meczu wyjazdowym będzie MrGarden GKM Grudziądz.

“Żarty się skończyły”. W najbliższy piątek (31 lipca) zainaugurowana zostanie runda rewanżowa PGE Ekstraligi. Stawką rywalizacji będzie nie tylko zwycięstwo meczowe, ale przede wszystkim walka o punkt bonusowy za lepszy bilans w dwumeczu. W parze Grudziądz – Częstochowa, zdecydowanie bliżsi zdobycia bonusa są częstochowianie, którzy w pierwszym meczu zwyciężyli 53:37.

Oba zespoły do niedzielnego meczu przystąpią w jakże odmiennych nastrojach. Włókniarz krok po kroku realizuje swój cel, jakim jest awans do fazy play-off, z kolei ekipa MrGarden GKM-u znajduje się nad żużlową przepaścią.  Miała być walka o medale, a tymczasem zespół dowodzony przez Roberta Kempińskiego ma na swoim koncie zaledwie cztery punkty. Trudną sytuację gospodarzy niedzielnego spotkania może poprawić zwycięstwo nad Eltrox Włókniarzem, najlepiej za trzy punkty. Nie będzie to jednak zadanie łatwe, bo w Grudziądzu poniżej swoich możliwości prezentują się polscy seniorzy w postaci Przemysława Pawlickiego i Krzysztofa Buczkowskiego. Znakomite występy z gorszymi przeplatają ponadto Nicki Pedersen i Kenneth Bjerre. Jedynym pewniakiem w starciu z “Lwami” wydaje się być Artiom Łaguta, który perfekcyjnie zaprezentował się przy okazji meczu obu drużyn na torze przy ul. Olsztyńskiej. Młodszy z braci Łagutów nie zwykł przegrywać na swoim torze, dlatego już dziś można zacierać ręce na pojedynki Rosjanina z “asami” Włókniarza, czyli Fredrikiem Lindgrenem i Leonem Madsenem.

Częstochowianie do Grudziądza wybierają się w swoim najmocniejszym składzie. Mecz w Rybniku pokazał, że w znakomitej dyspozycji znajduje się Fredrik Lindgren, który swojego pogromcę znalazł dopiero w ostatnim 15. biegu. Pozytywnie zaskoczył Rune Holta, który obok popularnego “Fredki” okazał się najskuteczniejszym żużlowcem Włókniarza. W Grudziądzu można być również spokojnym o dyspozycję Pawła Przedpełskiego i naszych juniorów. Kibiców niepokoi natomiast słabsza postawa Leona Madsena i Jasona Doyle’a. Duńczyk kolokwialnie mówiąc powinien się “ogarnąć”, ale co do Australijczyka, to pojawiają się już pewne wątpliwości. Były mistrz świata ewidentnie jest na bakier ze swoim sprzętem, który zawodzi go od początku sezonu.

Awizowane składy:
Eltrox Włókniarz Częstochowa
1. Jason Doyle
2. Rune Holta
3. Fredrik Lindgren
4. Paweł Przedpełski
5. Leon Madsen
6. Jakub Miśkowiak
7. Mateusz Świdnicki

MrGarden GKM Grudziądz
9. Nicki Pedersen
10. Krzysztof Buczkowski
11. Kenneth Bjerre
12. Przemysław Pawlicki
13. Artem Łaguta
14. Damian Lotarski
15. Marcin Turowski