CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
PGEE: Eltrox Włókniarz jedzie do Zielonej Góry. Niepewny start Madsena

PGEE: Eltrox Włókniarz jedzie do Zielonej Góry. Niepewny start Madsena

speedwayekstraliga.pl | Patryk Kowalski

W niedzielę (27 czerwca) Eltrox Włókniarz Częstochowa zmierzy się w Zielonej Górze z miejscowym Marwis.pl Falubazem. “Lwy” chcąc liczyć się w walce o fazę play-off muszą ten mecz koniecznie wygrać.

Ewentualna porażka Włókniarza z Falubazem nie przekreśla definitywnie szans częstochowskiego zespołu na awans do czołowej czwórki, ale w przypadku niekorzystnego wyniku będzie o to piekielnie trudno. Jak ważny jest to mecz dla Włókniarza nie trzeba nikomu tłumaczyć, tymczasem z częstochowskiego obozu napływają bardzo niepokojące informacje. Istnieje bowiem duże zagrożenie, że Biało-zieloni w starciu z gospodarzami niedzielnego meczu będą musieli radzić sobie bez Leona Madsena. Duńczyk nabawił się urazu kolana podczas pierwszego turnieju mistrzostw Europy i na chwilę obecną sytuacja nie wygląda kolorowo. Ostateczna decyzja w sprawie startu lidera Eltrox Włókniarza zapadnie zapewne w sobotę przed turniejem SEC w Güstrow .

Ewentualna absencja Madsena nie przekreśla jednak szans podopiecznych Piotra Świderskiego na zwycięstwo w Zielonej Górze. Włókniarz posiada bowiem argumenty, które pozwalają wierzyć w końcowy sukces. Znakomite recenzje zbierają przede wszystkim juniorzy, którzy kto wie czy nie przechylą szali zwycięstwa na korzyść przyjezdnych. W Zielonej Górze nie ukrywają, że najbardziej obawiają się Jakuba Miśkowiaka, który znakomicie zaprezentował się podczas poniedziałkowego turnieju o Złoty kask.

Niezwykle zdeterminowani do meczu z Eltrox Włókniarzem przystąpi ekipa dowodzona przez Piotra Żyto. Wygrana z częstochowskim zespołem najprawdopodobniej zapewniłaby bowiem ekipie Falubazu utrzymanie się w najlepszej lidze świata. Zielona Góra w pierwszym meczu obu drużyn poległa w Częstochowie 41:49 i zapewne myśli o odrobieniu tej straty na swoim torze.  Początek tego arcyważnego meczu o godzinie 16:30.

Awizowane składy:

Eltrox Włókniarz Częstochowa:

1. Leon Madsen
2. Jonas Jeppesen
3. Bartosz Smektała
4. Kacper Woryna
5. Fredrik Lindgren
6. Jakub Miśkowiak
7. Mateusz Świdniki

Marwis.pl Falubaz Zielona Góra:
9. Matej Zagar
10. Max Fricke
11. Piotr Protasiewicz
12. Mateusz Tonder
13. Patryk Dudek
14. Nile Tufft
15. Fabian Ragus