CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
PGEE: Eltrox Włókniarz odrabia zaległości. “Lwy” faworytem meczu w Rybniku

PGEE: Eltrox Włókniarz odrabia zaległości. “Lwy” faworytem meczu w Rybniku

speedwayekstraliga.pl | Patryk Kowalski

W czwartek (30 lipca) Eltrox Włókniarz Częstochowa odrobi zaległości  6. rundy PGE Ekstraligi. Podopiecznych Marka Cieślaka czeka wyjazdowy mecz z PGG ROW-em Rybnik.

Beniaminek z Rybnika, to w opinii ekspertów najsłabsza ekipa w najlepszej lidze świata. ROW pokonał wprawdzie Stal Gorzów, ale ten fakt nie wpływa na pozytywną ocenę tego zespołu. Ostatnie mecze w wykonaniu “Rekinów” były lekko mówiąc słabe. Czary goryczy przelała druzgocąca klęska PGG ROW-u w wyjazdowym meczu ze Betard Spartą Wrocław. Rybniczanie na torze Stadionu Olimpijskiego polegli 63:27.

Rozczarowany postawą rybnickiego zespołu jest prezes ROW-u Krzysztof Mrozek. Charyzmatyczny prezes nie załamuje jedna rąk i w meczu z naszpikowanym gwiazdami Grand Prix Eltrox Włókniarzem, zapowiada walkę. Czy o zwycięstwo? Byłaby to zapewne niespodzianka dużego kalibru.

Włókniarz do Rybnika wybiera się w swoim najmocniejszym zestawieniu, z Leonem Madsenem i Fredrikiem Lindgrenem na czele. Na rybnickim owalu pojawi się również Jason Doyle, który za wszelką cenę będzie chciał zmazać plamę po fatalnym występie przeciwko Motorowi Lublin. Skład “Lwów” uzupełnią Rune Holta, Paweł Przedpełski oraz juniorzy w postaci Mateusza Świdnickiego i Jakuba Miśkowiaka.

Na jaki skład zdecyduje się opiekun PGG ROW-u Lech Kędziora? Być może w awizowanym zestawieniu w roli gościa ponownie zaprezentuje się Adrian Miedziński, ale o tym przekonamy się zapewne w dniu meczu. Bezapelacyjnym liderem rybniczan będzie znakomicie prezentujący się w tym sezonie Robert Lambert. Formy sprzed roku poszuka z kolei ulubieniec miejscowych fanów Kacper Woryna. Na przebudzenie w starciu z faworyzowanym Włókniarzem liczą ponadto Vaclav Milik i nieobliczalny i Siergiej Łogaczow.

Awizowane składy:

Eltrox Włókniarz Częstochowa:
1. Jason Doyle
2. Rune Holta
3. Fredrik Lindgren
4. Paweł Przedpełski
5. Leon Madsen
6. Jakub Miśkowiak
7. Mateusz Świdnicki

PGG ROW Rybnik:
9. Kacper Woryna
10. Mateusz Szczepaniak
11. Andzej Lebedevs
12. Sergei Logachev
13. Vaclav Milik
14. Kamil Nowacki
15. Mateusz Tudzież

Początek meczu o godzinie 20:00.