CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
PGEE: Faza play-off czas start. Włókniarz powalczy z obrońcą tytułu

PGEE: Faza play-off czas start. Włókniarz powalczy z obrońcą tytułu

wlokniarz.com

W niedzielę (21 sierpnia) swój pierwszy mecz w fazie play-off PGE Ekstraligi odjedzie zielona-energia.com Włókniarza Częstochowa. Rywalem podopiecznych Lecha Kędziory będzie Betard Sparta Wrocław. Początek meczu na torze Stadionu Olimpijskiego o godzinie 20:00.

Faworytem tego dwumeczu, którego stawką będzie strefa medalowa PGE Ekstraligi jest zespół Włókniarza, który w ostatnich tygodniach prezentuje wyśmienitą dyspozycję. Na korzyść Lwów przemawia również fakt, że w rundzie zasadniczej udało się pokonać ekipę ze stolicy Dolnego Śląska dwukrotnie. Kibice z Częstochowy, nie mają zapewne nic przeciwko, żeby ten sam scenariusz powtórzył się w kluczowej fazie sezonu.

Czy uda się pokonać Spartę po raz trzeci, a zarazem drugi na ich domowym torze? Nie będzie to łatwe zadanie. Końcówka rundy zasadniczej pokazała bowiem, że aktualni mistrzowie Polski odzyskują blask. Z problemami sprzętowymi uporał się m.in. Tai Woffinden, który wespół z Maciejem Janowskim, może dość mocno postawić się Włókniarzowi. Piekielnie groźny będzie ponadto zwycięzca ostatniej rundy Grand Prix w Cardiff Daniel Bewyley. Nie można ponadto zapominać o byłym zawodniku Lwów Bartłomieju Kowalskim, który będzie chciał udowodnić, że juniorski duet Lwów nie jest taki groźny, jak go malują.

Częstochowianie również mają swoje argumenty na niedzielny mecz. Przewaga psychologiczna to raz, a dwa znakomita forma liderów naszej drużyny. Biało-zielonych do zwycięstwa ma poprowadzić trio w postaci Leona Madsena, Fredrika Lindgrena i przede wszystkim Kacpra Woryny, który jedzie swój najlepszy sezon w PGE Ekstralidze. Jeśli dodamy do tego towarzystwa Jakuba Miśkowiaka, to powstrzymać częstochowski zespół będzie gospodarzom piekielnie trudno.

Awizowane składy:

zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa:
1. Leon Madsen
2. Bartosz Smektała
3. Kacper Woryna
4. Jonas Jeppesen
5. Fredrik Lindgren
6. Jakub Miśkowiak
7. Mateusz Świdnicki

Betard Sparta Wrocław:
9. Gleb Czugunow
10. Mateusz Panicz
11. Tai Woffinden
12. zastępstwo zawodnika
13. Maciej Janowski
14. Michał Curzytek
15. Bartłomiej Kowalski
16. Daniel Bewley.