CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
PGEE: Hit w Częstochowie, Eltrox Włókniarz kontra wicemistrz Polski

PGEE: Hit w Częstochowie, Eltrox Włókniarz kontra wicemistrz Polski

speedwayekstraliga.pl | Łukasz Forysiak

Rozgrywki żużlowej PGE Ekstraligi nabierają rozpędu. W meczu 3. rundy niepokonany Eltrox Włókniarz Częstochowa podejmie na swoim torze Betard Spartę Wrocław.

Niedzielny mecz Włókniarza z aktualnym wicemistrzem Polski zapowiada się bardzo interesująco. Obie drużyny walczą w tym sezonie o te same cele, a to zwiastuje niesamowity zastrzyk emocji.

Częstochowianie zmagania ligowe 2020 rozpoczęli od bardzo mocnego uderzenia. Na inaugurację pokonali MRGARDEN GKM Grudziądz, a w 2. rundzie zdemolowali na wyjeździe ekipę zielonogórskiego Falubazu. Betard Sparta Wrocław z kolei pokonała najpierw Motor Lublin, a tydzień później poległa na leszczyńskim “Smoku”.

Jak będzie w niedzielę? Faworytem jest Włókniarz, ale o lekceważeniu gości mowy być nie może. Podopieczni Dariusza Śledzia dobrze czują się na owalu przy ul. Olsztyńskiej. Najlepszym przykładem niech będzie ubiegłoroczne starcie obu zespołów, w którym to wrocławianie wygrali w Częstochowie 49:41. Liderami przyjezdnych okazali się wówczas Tai Woffinden i Maciej Janowski. Z bardzo dobrej strony pokazał się również Gleb Czugunow, który w niedzielę przetestuje siłę częstochowskich juniorów w postaci Jakuba Miśkowiaka i Mateusza Świdnickiego.

Jedni i drudzy maj w swoich składach prawdziwe “armaty”. Betard Sparta Wrocław to wspomniani Woffinden, Janowski i przede wszystkim Maksym Drabik. O młodym Drabiku wiele się ostatnio mówiło i pisało, dlatego nie dziwi fakt, że jego występ budzi największe emocje wśród częstochowskiej publiczności.

Liderom Betard Sparty będzie chciała przeciwstawić się “kosmiczna” trójka Eltrox Włókniarza. Sezon w znakomitym stylu zaczęli Leon Madsen i Fredrik Lindgren, którzy kolokwialnie mówiąc, nie mieli litości dla swoich dotychczasowych rywali. Solidnie prezentuje się również Jason Doyle, który w dwóch meczach wywalczył 24 punkty. Jeśli dodamy do tego nieobliczalnych Pawła Przedpełskiego i Rune Holtę, to mamy do czynienia z zespołem kompletnym. Gości z Wrocławia czeka zatem nie lada wyzwanie. Oczywiście nie ma co dzielić skóry na niedźwiedziu, ale można śmiało zakładać, że przyjezdnych czeka nie lada wyzwanie. Niech wygra lepszy.

Awizowane składy:
Eltrox Włókniarz Częstochowa
9. Leon Madsen
10. Rune Holta
11. Fredrik Lindgren
12. Paweł Przedpełski
13. Jason Doyle
14. Mateusz Świdnicki
15. Jakub Miśkowiak

Betard Sparta Wrocław
1. Maksym Drabik
2. Max Fricke
3. Maciej Janowski
4. Daniel Bewley
5. Tai Woffinden
6. Gleb Czugunov
7. Przemysław Liszka