CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
PGEE: Kluczowy mecz w walce o play-off? W piątek mecz Włókniarz – Motor

PGEE: Kluczowy mecz w walce o play-off? W piątek mecz Włókniarz – Motor

Eltrox Włókniarz Częstochowa

W piątek (4 czerwca) Eltrox Włókniarz Częstochowa w ramach 8. rundy PGE Ekstraligi podejmie na swoim torze Motor Lublin. Wynik tego meczu może, aczkolwiek nie musi zdecydować o awansie “Lwów” do fazy play-off.

Eltrox Włókniarz Częstochowa wygrał trzy ostatnie mecze i wciąż pozostaje w grze o czwórkę, która powalczy o medale Drużynowych Mistrzostw Polski. Podopieczni Piotra Świderskiego są w przysłowiowym gazie i w piątek zrobią wszystko, żeby podtrzymać zwycięską passę. Ewentualne zwycięstwo w meczu z Motorem, najlepiej za trzy punkty, spowoduje, że Biało-zieloni zrobią milowy krok do wymarzonego celu, jakim jest wspomniany play-off. Porażka z kolei spowoduje, że Włókniarz będzie musiał za wszelką cenę szukać punktów na trudnych terenach w Lesznie i we Wrocławiu.

W pierwszym meczu obu drużyn padł wynik 49:41 dla lubelskiego Motoru. Częstochowianie będą robić wszystko, żeby odrobić stratę, ale zadanie nie będzie łatwe. Do Częstochowy przyjeżdża bowiem ekipa dobrze zbilansowana, w której próżno szukać słabych punktów. Lublinianie od początku sezonu prezentują bardzo wysoką formę. Podopieczni Macieja Kuciapy i Jacka Ziółkowskiego przegrali jak do tej pory tylko raz i można być pewnym, że pod Jasną Górą powalczą o pełną pulę. Mikkel Michelsen , Jarosław Hampel i Grigorij Łaguta, to trzy nazwiska, które najbardziej zagrażają częstochowskiej drużynie. Włókniarzowi sporo krwi może również napsuć formacja młodzieżowa, która uznawana jest za jedną z najlepszych w lidze.

Eltrox Włókniarz też ma swoje atuty. Mecz z Grudziądzem pokazał, że z problemami sprzętowymi uporał się Leon Madsen. Duńczyk znów jest szybki, a to zwiastuje kapitalne pojedynki kapitana “Lwów” z liderami Motoru. Cieszy również postawa Bartosza Smektały. Wydaje się, że wychowanek leszczyńskiej Unii znalazł wreszcie ustawienia na częstochowski tor i teraz powinno być już coraz lepiej. Cieszy ponadto wysoka forma częstochowskiej młodzieży, która od początku sezonu prezentuje się wyśmienicie.

Awizowane składy:
Motor Lublin
1. Grigorij Łaguta
2. Krzysztof Buczkowski
3. Jarosław Hampel
4. Mark Karion
5. Mikkel Michelsen
6. Wiktor Lampart
7. Mateusz Cierniak

Eltrox Włókniarz Częstochowa
9. Leon Madsen
10. Kacper Woryna
11. Bartosz Smektała
12. Jonas Jeppesen
13. Fredrik Lindgren
14. Jakub Miśkowiak
15. Mateusz Świdnicki.