CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
PGEE: Kto wytrzyma wielkie ciśnienie? W piątek mecz forBET Włókniarz – MRGARDEN GKM

PGEE: Kto wytrzyma wielkie ciśnienie? W piątek mecz forBET Włókniarz – MRGARDEN GKM

Jacek Winiarski

W najbliższy piątek (9 sierpnia) na torze w Częstochowie zainaugurowana zostanie przedostatnia kolejka rundy zasadniczej PGE Ekstraligi. Stawką meczu miejscowego forBET Włókniarza i MRGARDEN GKM-u Grudziądz będzie awans do fazy play-off.

Rozstrzygnięcia ubiegłotygodniowej kolejki potęgują piątkowe emocje. Dobry wynik Włókniarza w Lublinie przy porażce Grudziądza z Zieloną Górą powodują bowiem, że najbliższy mecz rozstrzygnie najprawdopodobniej o tym, która z drużyn będzie walczyć o medale Drużynowych Mistrzostw Polski. Teoretycznie w bardziej komfortowej sytuacji są częstochowianie, którym do zrealizowania przedsezonowego celu wystarczy zwycięstwo 48:42 (w pierwszym meczu GKM zwyciężył 47:43). Jeśli tak się nie stanie, to o losach obu drużyn przesądzą mecze ostatniej rundy, w której Lwy powalczą w Gorzowie, a Grudziądz u siebie z lubelskim Speed Car Motorem.

Choć faworytem najbliższego meczu przy ul. Olsztyńskiej jest forBET Włókniarz, to o lekceważeniu rywala nie może być mowy. Nie trzeba głęboko sięgać w pamięć, żeby wywnioskować, że Grudziądz potrafi jechać w Częstochowie. Przypomnijmy, iż w ubiegłorocznym sezonie zespół dowodzony przez Roberta Kempińskiego o mały włos nie wyrzucił Włókniarza z pierwszej czwórki. Teraz zrobi zapewne wszystko, żeby tak się stało.

Sztaby szkoleniowe obu zespołów desygnowały na piątkowy mecz najmocniejsze zestawienia. Gości do zwycięstwa ma poprowadzić Artiom Łaguta, gospodarzy niezawodny Leon Madsen. Kluczem do przechylenia szali zwycięstwa będzie postawa polskich seniorów i przede wszystkim młodzieżowców. W tej drugiej formacji w nieco lepszym położeniu znajdują się częstochowianie, którzy mają w swoich szeregach teoretycznie skuteczniejszych zawodników.

Awizowane składy:

MRGARDEN GKM Grudziądz
1. Kenneth Bjerre
2. Antonio Lindbaeck
3. Przemysław Pawlicki
4. Krzysztof Buczkowski
5. Artem Laguta
6. Patryk Rolnicki
7. Marcin Turowski

forBET Włókniarz Częstochowa
9. Leon Madsen
10. Paweł Przedpełski
11. Adrian Miedziński
12. Fredrik Lindgren
13. Matej Zagar
14. Michał Gruchalski
15. Jakub Miśkowiak