CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
PGEE: Liczy się tylko zwycięstwo – zapowiedź meczu forBET Włókniarz Częstochowa – Get Well Toruń

PGEE: Liczy się tylko zwycięstwo – zapowiedź meczu forBET Włókniarz Częstochowa – Get Well Toruń

Jacek Winiarski

Po czterech tygodniach przerwy wraca żużlowa PGE Ekstraliga. W piątek (26 lipca) w Częstochowie punktualnie o godzinie 20:30 rozpocznie się arcyważny mecz pomiędzy forBET Włókniarzem i Get Well Toruń.

Piątkową rywalizację na torze w Częstochowie można określić jako mecz o ogromnym ciężarze gatunkowym. Jedni i drudzy nie mogą bowiem pozwolić sobie na porażkę. Przegrana Włókniarza będzie oznaczać koniec marzeń o rundzie play-off, z kolei Torunia pożegnanie się z najlepszą ligą świata.

Teoria słusznie podpowiada, że to podopieczni Marka Cieślaka są zdecydowanym faworytem tego meczu, ale warto pamiętać, że przerwa od ligowego ścigania była dość długa i, prawdę mówiąc,  każdy scenariusz jest możliwy. Ostrzeżeniem dla forBET Włókniarza niech będzie ubiegłoroczny sezon, w którym Get Well “obudził” się na finiszu rozgrywek i o mały włos nie wyrzucił Lwów z walki o medale.

W Częstochowie nikt jednak nie dopuszcza myśli o przegranej z najsłabszym jak do tej pory zespołem PGE Ekstraligi. Get Well przegrał na wyjeździe wszystkie dotychczasowe mecze, co gorsza ma na koncie tylko jedno zwycięstwo z gorzowską Stalą. Należy również podkreślić, że było to zwycięstwo dość szczęśliwe, wszak był taki moment, w którym Stal prowadziła na MotoArenie różnicą 10 punktów.

Czy Aniołom uda się przełamać tak fatalną serię? Do końca sezonu będziemy starali się walczyć i pokazać charakter – zapowiada menedżer Aniołów Adam Krużyński. Być może kołem ratunkowym będzie osoba Rune Holty, który wraca do wyjściowego składu. Tegoroczny sezon w wykonaniu popularnego “Ryśka” to wprawdzie pasmo nieszczęść, ale kto wie? Rune nie raz pokazał, że w najważniejszym momencie potrafi wznieść się na wyżyny swoich umiejętności. Na dzień dzisiejszy trudno mimo wszystko oczekiwać od Holty cudów, a jedynym zawodnikiem Get Well, który spełnia pokładane w nim nadzieje jest Jason Doyle. Pozostali zawodnicy w talii Krużyńskiego jadą poniżej tego, co tak naprawdę potrafią, z Nielsem Kristanem Iversenem i braćmi Holderami na czele.

Sromotne porażki w Lesznie i we Wrocławiu spowodowały, że w szeregach forBET Włókniarza też jest nerwowo. Ewentualne zwycięstwo z Get Well ma przywrócić pozytywną atmosferę i dać nadzieje na zrealizowanie przedsezonowego celu, jakim jest awans drużyny do fazy play-off. Na piątkowy mecz trener Cieślak wrócił do ustawienia z większości tegorocznych meczów. W parze z juniorem ponownie pojedzie Matej Zagar, z kolei w duecie z Fredrikiem Lindgrenem zaprezentuje się Adrian Miedziński. W parze z najlepszym aktualnie zawodnikiem Włókniarza, Leonem Madsenem pojedzie Paweł Przedpełski. Ten ostatni na mecz do Częstochowy przyjedzie prosto ze Szwecji, gdzie w czwartek weźmie udział w spotkaniu Piraterna MotalaLejonen Gislaved.

Awizowane składy:
forBET Włókniarz Częstochowa
9. Leon Madsen
10. Paweł Przedpełski
11. Adrian Miedziński
12. Fredrik Lindgren
13. Matej Zagar
14. Michał Gruchalski
15. Jakub Miśkowiak
16.

Get Well Toruń
1. Rune Holta
2. Niels Kristian Iversen
3. Chris Holder
4. Norbert Kościuch
5. Jason Doyle
6. Igor Kopeć-Sobczyński
7. Maksymilian Bogdanowicz
8.