CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
PGEE: Lwy kontra Byki, czyli czas na inaugurację najlepszej ligi świata

PGEE: Lwy kontra Byki, czyli czas na inaugurację najlepszej ligi świata

Eltrox Włókniarz Częstochowa

W piątkowe późne popołudnie na torze w Częstochowie zainaugurowany zostanie sezon PGE Ekstraligi 2022. Rywalem zielona-energia.com Włókniarza będzie Fogo Unia Leszno.

Początek bieżącego tygodnia nie napawał optymizmem spragnionych żużlowych emocji kibiców. Rozegranie piątkowego meczu stanęło bowiem pod dużym znakiem zapytania. Wszystkiemu winna oczywiście pogoda, która w ostatnich dniach przypominała raczej jesień niż wczesną wiosnę. Na całe szczęście prognozy uległy poprawie, tak więc starcie częstochowsko-leszczyńskie powinno dojść do skutku.

Pierwszym rywalem zielona-energia.com Włókniarza będzie zespół, który kolokwialnie mówiąc, nie leży naszym żużlowcom. W ostatnich latach ekipa dowodzona przez Piotra Barona dość regularnie wygrywała na torze przy ul. Olsztyńskiej. Tym razem ma być jednak inaczej. W opinii przeważającej części ekspertów Fogo Unia Leszno to już nie jest tak mocny monolit, jak w ostatnich latach. Z zespołem pożegnał się bowiem Emil Sajtfudinow, który był bezapelacyjnym liderem leszczyńskich Byków. W jego miejsce sprowadzono wprawdzie ambitnego Francuza Davida Bellego, ale chyba tylko najwięksi optymiści wierzą w to, że byłemu zawodnikowi pierwszoligowej Polonii Bydgoszcz, uda się zastąpić tak skutecznego zawodnika, jakim był Rosjanin. Pod nieobecność Emila o ewentualnym sukcesie Unii mają decydować zawodnicy najbardziej doświadczeni, czyli Janusz Kołodziej i Piotr Pawlicki. Pod nieobecność kontuzjowanego juniora Damiana Ratajczaka, będzie to jednak zadanie bardzo trudne. Oczywiście jednym z motorów napędowych byłych mistrzów Polski ma być Jason Doyle, ale jego sytuacja zdrowotna również nie napawa optymizmem kibiców z Leszna.

Włókniarz w przerwie zimowej nie dokonał roszad w zespole. Wielu uważa, że to  może być przysłowiowy strzał w dziesiątkę. Są nawet tacy, którzy twierdzą że Lwy w tegorocznym sezonie powalczą o złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski. Sezon rzecz jasna wszystko zweryfikuje, ale faktem jest, że w przedsezonowych jazdach żużlowcy z Częstochowy prezentują się bardzo dobrze. Cieszy przede wszystkim postawa Kacpra Woryny i Bartosza Smektały, którzy najwidoczniej okrzepli po ubiegłorocznym niepowodzeniu. Pewni wysokiej formy przed meczem z Lesznem są również Leon Madsen i Fredrik Lindgren. Ten drugi stwierdził nie tak dawno, że zdrowotne problemy są już za nim i do sezonu przystępuje z ogromnymi nadziejami.

Awizowane składy:

Fogo Unia Leszno
1. Jason Doyle
2. Janusz Kołodziej
3. David Bellego
4. Jaimon Lidsey
5. Piotr Pawlicki
6. Hubert Jabłoński
7. Antoni Mencel

zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa 
9. Leon Madsen
10. Bartosz Smektała
11. Kacper Woryna
12. Jonas Jeppesen
13. Fredrik Lindgren
14. Mateusz Świdnicki
15. Jakub Miśkowiak

Początek meczu o godzinie 18:00.