CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
PGEE: Lwy postraszą faworyta? W niedzielę mecz forBET Włókniarz – Fogo Unia

PGEE: Lwy postraszą faworyta? W niedzielę mecz forBET Włókniarz – Fogo Unia

Jacek Winiarski

Dzień po żużlowym Grand Prix rozegrane zostaną dwa zaległe mecze PGE Ekstraligi. We Wrocławiu Betard Sparta podejmie Get Well Toruń, w Częstochowie forBET Włókniarz zmierzy się z Fogo Unią Leszno. Początek meczu o godzinie 15.30.

Niedzielny mecz w Częstochowie, to dla wielu kibiców przysłowiowa wisienka na żużlowym torcie. Oczywiście pełna zgoda, wszak do rywalizacji przystąpią zespoły, które przewodzą ligowej tabeli. Z jednej strony barykady Leszno, które nie zaznało jeszcze goryczy porażki, a z drugiej strony barykady Częstochowa, która nie zwykła oddawać punktów na domowym torze.

Języczkiem u wagi jest fakt, że zarówno po stronie częstochowskiej, jak i leszczyńskiej widnieją nazwiska trzech kluczowych zawodników, którzy w sobotni wieczór będą rywalizować w inauguracyjnej rundzie cyklu Grand Prix na PGE Narodowym. Czy i w jakim stopniu przełoży się to na ich formę w ligowym meczu pozostaje kwestią trudną do rozstrzygnięcia.

Faworytem meczu forBET Wlókniarza Częstochowa z Fogo Unią Leszno są oczywiście podopieczni Piotra Barona. Aktualni mistrzowie Polski to zespół kompletny, w szeregach którego trudno znaleźć słaby punkt. Jeśli nawet taki się trafi, to natychmiastowo zostaje zastąpiony przez równie szybkiego zawodnika oczekującego. O sile leszczyńskich “Byków” niech świadczy fakt, że od początku sezonu zespół z Wielkopolski radzi sobie bez Jarosława Hampela, który co ciekawe wraca do rywalizacji właśnie przy okazji meczu z Włókniarzem. Wraca i to w wybornej formie, którą potwierdził w minioną sobotę w finale Mistrzostw Polski Par Klubowych.

Wartością dodaną naszych gości są juniorzy, których zazdrości niemal cała liga. Duet Bartosz SmektałaDominik Kubera potrafi  wygrywać nie tylko ze swoimi rówieśnikami, ale i odbierać punkty klasowym seniorom. Ktoś kiedyś powiedział, że ligę wygrywa się juniorami i miał rację. Dowód? Fogo Unia Leszno.

Włókniarze nie stoją oczywiście na straconej pozycji. “Lwy” dysponują bowiem argumentami, aby nawiązać równorzędną walkę z tak klasowym i mocnym rywalem. Zwycięstwo będzie jednak możliwe tylko wtedy, gdy na swoim najwyższym poziomie pojedzie cały zespół. Kluczowymi postaciami, o czym już wspomnieliśmy powyżej będą juniorzy. Zarówno Michał Gruchalski, jak i Jakub Miśkowiak będą musieli mocno się sprężyć, bo w przeciwnym razie może zabraknąć punktów w końcowym rozrachunku. Słabszego dnia w starciu z mistrzami Polski nie mogą mieć liderzy forBET Włókniarza, czyli Fredrik Lindgren, Leon Madsen i Matej Zagar. Ich rywalizacja z Emilem Sajfutdinowem, Piotrem Pawlickim, Jarosławem Hampelem czy Januszem Kołodziejem zapowiada się wyśmienicie.

Awizowane składy:

forBET Włókniarz Częstochowa:
9. Leon Madsen
10. Paweł Przedpełski
11. Fredrik Lindgren
12. Adrian Miedziński
13. Matej Zagar
14. Jakub Miśkowiak
15. Michał Gruchalski
16.

Fogo Unia Leszno:
1. Emil Sayfutdinov
2. Brady Kurtz
3. Jarosław Hampel
4. Janusz Kołodziej
5. Piotr Pawlicki
6. Dominik Kubera
7. Bartosz Smektała