CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
PGEE: Lwy pożrą Rekiny? Zapowiedź meczu Eltrox Włókniarz – PGG ROW

PGEE: Lwy pożrą Rekiny? Zapowiedź meczu Eltrox Włókniarz – PGG ROW

speedwayekstraliga.pl | Radek Kalina

W piątek (4 września) w meczu przedostatniej kolejki fazy zasadniczej żużlowej PGE Ekstraligi Eltrox Włókniarz Częstochowa zmierzy się z PGG ROW-em Rybnik. Zdecydowanym faworytem tej potyczki są podopieczni Piotra Świderskiego. Początek rywalizacji o godzinie 20:30.

Z piekła do nieba, żużlowy “roller coaster”, to tylko niektóre określenia, które charakteryzują wszystko to, co się dzieje ostatnio w klubie Eltrox Włókniarz Częstochowa. Walkower za niedoszły mecz z Moje Bermudy Stalą Gorzów miał definitywnie przekreślić szanse Biało-zielonych na awans do fazy play-off, ale sportowe życie kolejny raz napisało piękny i nieoczekiwany scenariusz. Częstochowianie w miniony poniedziałek dość nieoczekiwanie pokonali na wyjeździe Motor Lublin i wrócili do gry o awans do czołowej czwórki.

Włókniarz ma do rozegrania jeszcze dwa mecze, które za wszelką cenę musi wygrać. Ten najbliższy, czyli piątkowy nie powinien być dla naszego zespołu problemem. Na Olszyńską przyjeżdża bowiem najsłabsza ekipa PGE Ekstraligi, która nie ma już najmniejszych szans na utrzymanie się w najlepszej lidze świata. Rybniczanie do Częstochowy przyjadą wprawdzie powalczyć, ale tylko najwięksi optymiści wierzą, że mogą zagrozić naszpikowanemu zawodnikami z Grand Prix Eltrox Włókniarzowi. Każde inne rozstrzygnięcie niż wysokie zwycięstwo gospodarzy, będzie można uznać za sporą niespodziankę, a nawet sensację.

Obie ekipy przystąpią do meczu w swoich najmocniejszych zestawieniach. Skład Eltrox Włókniarza na tle spadkowicza z Rybnika wygląda naprawdę imponująco. Trzech “asów” ścigających się w cyklu Grand Prix, wspartych solidnymi polskimi seniorami i mocnym duetem juniorskim, nie powinien mieć problemów w tym meczu. Zdecydowanie gorzej w tym aspekcie wygląda zespół dowodzony przez byłego trenera Włókniarza Lecha Kędziorę. Jedynym pewniakiem w talii opiekuna PGG Row-u wydaje się być Robert Lambert, który od początku sezonu ratuje honor ekipy z Górnego Śląska. Pozostali zawodnicy jadą poniżej swoich możliwości. W kratkę prezentuje się ten, na którego bardzo liczono, czyli Kacper Woryna, a do formy sprzed kilku lat ponownie nie wrócił Vaclav Milik.  W zaistniałej sytuacji ciężko liczyć na dobry wynik. Na dodatek podupadły w tym zespole morale, o czym po sromotnym “laniu” w Lesznie mówił krajowy senior PGG ROW-u Mateusz Szczepaniak.

Awizowane składy:

PGG ROW Rybnik:
1. Kacper Woryna
2. Mateusz Szczepaniak
3. Siergiej Łogaczew
4. Vaclav Milik
5. Robert Lambert
6. Kamil Nowacki
7. Mateusz Tudzież

Włókniarz Częstochowa:
9. Leon Madsen
10. Paweł Przedpełski
11. Rune Holta
12. Jason Doyle
13. Fredrik Lindgren
14. Mateusz Świdnicki
15. Jakub Miśkowiak.