CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
PGEE: Lwy pożrą Stal? Eltrox Włókniarz faworytem meczu w Gorzowie

PGEE: Lwy pożrą Stal? Eltrox Włókniarz faworytem meczu w Gorzowie

speedwayekstraliga.pl | Łukasz Forysiak

W piątek (3 lipca) Eltrox Włókniarz Częstochowa w ramach 4. rundy PGE Ekstraligi udaje się do Gorzowa Wielkopolskiego na mecz z miejscową Moje Bermudy Stalą. Początek rywalizacji o godzinie 20:30.

Trzy mecze i trzy zwycięstwa – taki jest bilans Eltrox Włókniarza Częstochowa na początku sezonu 2020. Styl, w jakim częstochowianie rozprawili się z dotychczasowymi rywalami, musi budzić respekt i uznanie środowiska żużlowego. Oczywiście w sporcie podobnie, jak w życiu trzeba zachować pokorę, ale forma Włókniarza jest na tyle budująca, że wielu obserwatorów już dziś widzi ten zespół w finale tegorocznych rozgrywek.

Piątkowy rywal Eltrox Włókniarza nie ma póki co powodów do radości. Moje Bermudy Stal Gorzów miał walczyć o medale, a tymczasem po trzech meczach ma na swoim koncie zero punktów. Czary goryczy wśród lubuskich fanów, przelała przede wszystkim porażka Stali z teoretycznie najsłabszym zespołem PGE Ekstraligi, czyli ROW-em Rybnik. Przegrana ta spowodowała, że w Gorzowie zrobiło się bardzo nerwowo. W ostatnich dniach  słychać było nawet głosy, że pracę straci trener zespołu Stanisław Chomski. Ostatecznie do tego nie doszło, ale niewykluczone, że ostatnią szansą  dla utytułowanego szkoleniowca będzie piątkowy mecz z naszpikowanym gwiazdami Eltrox Włókniarzem.

W Gorzowie nastroje wprawdzie kiepskie, ale, jak zapewnia prezes miejscowych Marek Grzyb, broni Stal nie zamierza składać. Celem gospodarzy  jest zwycięstwo z ekipą spod Jasnej Góry. Poczyniono nawet pewne kroki, które mają spowodować, że Moje Bermudy Stal wróci na zwycięską ścieżkę. Najważniejszym jest zakontraktowanie nowego zawodnika. Żużlowcem żółto-niebieskich został 24-letni Australijczyk Jack Holder. Młodszy z braci Holderów trafił do Gorzowa na zasadzie tzw. gościa. W piątkowym meczu najprawdopodobniej zastąpi  Nielsa Kristiana Iversena.

Włókniarz jest w formie, ale na torze Stadionu im. Edwarda Jancarza nie będzie miał przysłowiowego spacerku. Miejscowi przechodzą kryzys, ale Stal to wciąż zespół z mocnymi nazwiskami, który w każdej chwili może zaskoczyć. Gwiazdą numer jeden jest oczywiście aktualny Indywidualny Mistrz Świata Bartosz Zmarzlik, który po początkowych problemach wraca do mistrzowskiej formy. Na swoim torze bardzo groźni będą zapewne Krzysztof Kasprzak i niezwykle ofensywnie jeżdżący Duńczyk Anders Thomsen. Wiele do udowodnienia będą miał również Szymon Woźniak.

Biało-zieloni do Gorzowa udają się w doskonałych nastrojach. Piekielnie szybcy u progu sezonu są liderzy Włókniarza w postaci Leona Madsena, Fredrika Lindgrena i Jasona Doyle’a. Jeśli wymieniona trójka utrzyma dotychczasową skuteczność, to miejscowi będą mieli nie lada problem. W bardzo dobrej dyspozycji znajduje się również Paweł Przedpełski, któremu służy nowa tabela biegowa. Kluczową rolę w rozgrywkach najlepszej ligi świata odgrywają juniorzy, a na tych we Włókniarzu trzeba kolokwialnie mówiąc, chuchać i dmuchać. Znakomicie w sezon weszli Jakub Miśkowiak i Mateusz Świdnicki, którzy są w stanie odbierać punkty nie tylko swoim rówieśnikom. Ich jazda napawa oczywiście optymizmem, ale w meczu ze Stalą łatwego zadania mieć nie będą. Na zwycięską rywalizację z częstochowskimi młodzieżowcami liczą Rafał Karczmarz i Wiktor Jasiński.

Awizowane składy:
Eltrox Włókniarz Częstochowa
1. Jason Doyle
2. Rune Holta
3. Fredrik Lindgren
4. Paweł Przedpełski
5. Leon Madsen
6. Jakub Miśkowiak
7. Mateusz Świdnicki

Moje Bermudy Stal Gorzów 
9. Bartosz Zmarzlik
10. Niels Kristian Iversen
11. Krzysztof Kasprzak
12. Szymon Woźniak
13. Anders Thomsen
14. Wiktor Jasiński
15. Rafał Karczmarz