CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
PGEE: Lwy wykorzystają osłabienie gospodarzy? W piątek mecz MRGarden GKM – forBET Włókniarz

PGEE: Lwy wykorzystają osłabienie gospodarzy? W piątek mecz MRGarden GKM – forBET Włókniarz

Jacek Winiarski

W najbliższy piątek (12 kwietnia) rozegrane zostaną dwa mecze 2. rundy PGE Ekstraligi. Oczy częstochowskich kibiców będą zwrócone na Grudziądz, gdzie punktualnie o godzinie 20.30 pod taśmą pojawią się zawodnicy miejscowego MRGarden GKM-u i forBET Włókniarza Częstochowa.

W zdecydowanie lepszych nastrojach do piątkowego meczu przystąpią podopieczni Marka Cieślaka, którzy wprawdzie z problemami, ale jednak pokonali na inaugurację ligi truly.work Stal Gorzów 47:43. Grudziądz z kolei dość niespodziewanie poległ w Lublinie z Motorem, który w opinii wielu obserwatorów miał być czerwoną latarnią PGE Ekstraligi. Tymczasem już na “dzień dobry” zespół lubelski zatkał usta malkontentom, wygrywając 49:41. Usprawiedliwieniem dla GKM-u nie może być fakt, że w spotkaniu z beniaminkiem nie wystartował kontuzjowany Artiom Łaguta.

O ile absencję Rosjanina w meczu z Motorem można było załatać, to w starciu forBET Włókniarzem nie jest to już o takie oczywiste. Margines błędu przy zastosowaniu zastępstwa zawodnika będzie bowiem bardzo zawężony. Jeżeli któryś z czwórki zawodników Krzysztof Buczkowski, Kenneth Bjerre, Antonio Lindbaeck, Przemysław Pawlicki będzie miał słabszy dzień, to wówczas punkty powinny przyjechać do Częstochowy. W Grudziądzu martwią się przede wszystkim o Pawlickiego, który w minioną niedzielę zawiódł na całej linii. Trudno również powiedzieć, jak na tle częstochowskich juniorów zaprezentują się ich rówieśnicy w postaci Patryka Rolnickiego i Marcina Turowskiego. Ten drugi udowodnił w meczu w Lublinie, że potrafi skutecznie rywalizować o punkty. Atutem Turowskiego, o czym sam wspomniał w telewizyjnym wywiadzie jest sinik od cenionego tunera, Ryszarda Kowalskiego. W zdecydowanie gorszym położeniu jest Rolnicki, którego problem nie jest jednak sprzęt, a psychika.

Włókniarze do Grudziądza jadą po zwycięstwo, o czym w mediach mówi prezes forBET Włókniarza, Michał Świącik. Słowa sternika częstochowskiego klubu nie są oczywiście bezpodstawne. Argumentem przemawiającym za Biało-zielonymi jest bardzo wyrównany skład. “Kosmiczną” formę prezentuje Leon Madsen, a wnioski z meczu z Gorzowem wyciągnęli zapewne Fredrik Lindgren i Matej Zagar. W przypadku Słoweńca pojawia się oczywiście nutka niepokoju, gdyż sam zawodnik wielokrotnie podkreślał, że owal w Grudziądzu, nie należy do jego ulubionych. Kluczem do wywiezienia zwycięstwa z trudnego grudziądzkiego terenu będzie postawa krajowych liderów forBET Włókniarza – Adriana Miedzińskiego i Pawła Przedpełskiego. Torunianie w meczu ze Stalą zaprezentowali się przyzwoicie, ale jak sami twierdzą, nadal szukają optymalnych ustawień w swoich motocyklach.

Awizowane składy:

forBET Włókniarz Częstochowa
1. Leon Madsen
2. Paweł Przedpełski
3. Adrian Miedziński
4. Fredrik Lindgren
5. Matej Zagar
6. Michał Gruchalski
7. Jakub Miśkowiak

MRGARDEN GKM Grudziądz
9. Antonio Lindbaeck
10. Artem Laguta
11. Przemysław Pawlicki
12. Krzysztof Buczkowski
13. Kenneth Bjerre
14. Marcin Turowski
15. Patryk Rolnicki