CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
PGEE: “Lwy wykorzystają osłabienie Stali? Włókniarz jedzie do Gorzowa

PGEE: “Lwy wykorzystają osłabienie Stali? Włókniarz jedzie do Gorzowa

wlokniarz.com

W niedzielne popołudnie (8 maja) zielona-energia.com Włókniarza Częstochowa w ramach 5. rundy PGE Ekstraligi udaje się do Gorzowa Wielkopolskiego na mecz z miejscową Moje Bermudy Stalą. Celem podopiecznych Lecha Kędziory jest zainkasowanie kompletu punktów.

Jeszcze kilka dni temu faworytem niedzielnego meczu byli “Stalowcy”, którzy dysponują bardzo mocnym składem. Sytuacja zmieniła się jednak diametralnie w środowe późne popołudnie, kiedy to podczas jednego z ćwierćfinałów IMP kontuzji nabawił się Szymon Woźniak. Wychowanek bydgoskiej Polonii, to bez wątpienia kluczowy zawodnik w talii Stanisława Chomskiego. Jego absencja dość istotnie osłabia siłę rażenia gorzowskiego zespołu, co może przełożyć się na końcowy wynik. Gospodarze nie są oczywiście bez szans w starciu z Włókniarzem, ale ich pole manewru jest bardzo ograniczone. Woźniaka zastąpi  wprawdzie Wiktor Jasiński, ale tylko najwięksi optymiści wierzą, że uda mu się godnie zastąpić szybkiego w tym sezonie Woźniaka.

Problemów przed meczem w Gorzowie nie ma z kolei zielona-energia.com Włókniarz. Częstochowianie po ubiegłotygodniowym zwycięstwie z Betard Spartą Wrocław, chcą pójść za przysłowiowym ciosem. Są ku temu przesłanki. W bardzo dobrej formie znajdują się liderzy zespołu w postaci Leona Madsena i Fredrika Lindgrena. Kibice już dziś zacierają sobie ręce na pojedynki obu zawodników z fenomenalnym Bartoszem Zmarzlikiem czy nieobliczalnym Martinem Vaculikiem. Kibiców “Lwów” cieszyć może również postawa krajowych seniorów Włókniarza, Kacpra Woryny i Bartosza Smektały. Optymizm budzi przede wszystkim postawa Woryny, który ewidentnie złapał wysoką formę. W spotkaniu z Wrocławiem zaimponował ponadto Mateusz Świdnicki, który nie ukrywa, że chce podążać zwycięską ścieżką.

Awizowane składy:

zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa:
1. Leon Madsen
2. Bartosz Smektała
3. Fredrik Lindgren
4. Jonas Jeppesen
5. Kacper Woryna
6. Jakub Miśkowiak
7. Mateusz Świdnicki
8.

Moje Bermudy Stal Gorzów:
9. Wiktor Jasiński
10. Anders Thomsen
11. Martin Vaculik
12. Patrick Hansen
13. Bartosz Zmarzlik
14. Jakub Stojanowski
15. Mateusz Bartkowiak
16.

Start do 1. biegu o godzinie 16:30.