CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
PGEE: Marginesu błędu już nie ma. W piątek forBET Włókniarz jedzie do Lublina

PGEE: Marginesu błędu już nie ma. W piątek forBET Włókniarz jedzie do Lublina

Jacek Winiarski

W piątek (2 sierpnia) w meczu 12. kolejki PGE Ekstraligi forBET Włókniarz Częstochowa zmierzy się w Lublinie z miejscowym Speed Car Motorem. Dla jednych i drugich będzie to mecz o dużym ciężarze gatunkowym.

Zwycięstwo z Get Well Toruń powoduje, że podopieczni Marka Cieślaka wciąż zachowują szanse na awans do fazy play-off. Aby jednak nie zaprzepaścić tego, co wydarzyło się w miniony piątek na SGP Arenie potrzebne są punkty z Lublina. Planem minimum jest przywiezienie stamtąd bonusa, a maksimum zgarnięcie całej puli w postaci trzech punktów (w pierwszym meczu Włókniarz wygrał 52:38).

Ten drugi wariant byłby oczywiście wymarzony w kontekście walki o czołową czwórkę PGE Ekstraligi. Łatwo jednak nie będzie. Mecz z Toruniem pokazał bowiem, że częstochowskiej ekipie do ideału wciąż daleko. Mankamentem biało-zielonych są starty, które na lubelskim owalu mogą okazać się kluczowe. Martwi również forma Fredrika Lindgrena, który doznał wstrząśnienia mózgu. Z tego też powodu Szwed odpuścił start we wtorkowym meczu Elitserien. Lindgren zapowiada wprawdzie, że na mecz w Lublinie będzie w pełni gotowy, ale mimo wszystko pozostaje obawa, że nie spełni oczekiwanych w nim nadziei.

Swoje problemy ma również Speed Car Motor Lublin. Gospodarze do meczu z forBET Włókniarzem przystąpią bez Roberta Lamberta. Przypomnijmy, iż absencja Brytyjczyka jest następstwem feralnej kraksy podczas sobotniego turnieju SEC w Toruniu. Miejsce Lamberta zajmie zapewne Dawid Lampart, który będzie chciał udowodnić sportową wartość.

Absencja Lamberta nie ułatwi zadania częstochowskiemu zespołowi. Lublinianie na torze przy Al. Zygmuntowskich to zespół niezwykle ambitny i waleczny.  Walki z najlepszymi nie obawiają się Grigorij Łaguta, Mikkel Michelsen, czy Paweł Miesiąc. Atutem Speed Car Motoru jest również duet młodzieżowy w postaci Wiktora Lamparta i Wiktora Trofimowa. W każdej chwili “odpalić” może najbardziej doświadczony w talii Macieja Kuciapy i Jacka Ziółkowskiego, Andreas Jonsson. Jedno jest pewne, w piątkowy wieczór zobaczymy Motor bardzo zmobilizowany, który powalczy o uniknięcie baraży.

Jak na tle solidnej ekipy Speed Car Motoru prezentuje się forBET Włókniarz? Pewnym punktem częstochowskiego zespołu powinien być Leon Madsen, który nie zawodzi siebie zarówno w lidze, jak i w zawodach indywidualnych. Swoje na lubelskim owalu powinni zrobić również juniorzy w postaci Michała Gruchalskiego i Jakuba Miśkowiaka, aczkolwiek starcia z lubelskimi rówieśnikami będą dla nich nie lada wyzwaniem. Skład Włókniarza uzupełnią nieobliczalni: Adrian Miedziński, Paweł Przedpełski i Matej Zagar.

Awizowane składy:

forBET Włókniarz Częstochowa: 
1. Leon Madsen
2. Paweł Przedpełski
3. Adrian Miedziński
4. Fredrik Lindgren
5. Matej Zagar
6. Jakub Miśkowiak
7. Michał Gruchalski

Speed Car Motor Lublin: 
9. Andreas Jonsson
10. Paweł Miesiąc
11. Grigorij Łaguta
12. Dawid Lampart
13. Mikkel Michelsen
14. Wiktor Trofimow
15. Wiktor Lampart

Początek meczu o godzinie 20:30.