CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
PGEE: Mecz o życie Eltrox Włókniarza

PGEE: Mecz o życie Eltrox Włókniarza

Eltrox Włókniarz Częstochowa

W niedzielne popołudnie (25 lipca) Eltrox Włókniarz Częstochowa rozegra wyjazdowe spotkanie z Betard Spartą Wrocław. Brak wygranej będzie oznaczał wyeliminowanie częstochowskiego zespołu z fazy play-off.

Czy Włókniarz jest w stanie sprawić niespodziankę na torze Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu? Będzie to bardzo trudne zadanie. Betard Sparta jedzie jeden z najlepszych sezonów w ostatnich latach i aktualnie jest najpoważniejszym pretendentem do zdetronizowania leszczyńskiej Unii.

Biało-zieloni chcąc zdobyć twierdzę Wrocław, muszą wznieść się na wyżyny swoich umiejętności. Podopieczni Dariusza Śledzia jeszcze w tym sezonie u siebie nie przegrali i nic nie wskazuje na to, żeby mogło się to zmienić w najbliższym czasie. O sile wrocławskiego zespołu decydują trzy “armaty” w postaci Macieja Janowskiego, Artioma Łaguty i Taia Woffindena. Wymieniona trójka jest solidnie wspierana przez Gleba Czugunowa i utalentowanego Daniela Bewley’a.

Jeśli mielibyśmy szukać pozytywów w kontekście szans Eltrox Włókniarza, to wartością dodaną są oczywiście juniorzy, którzy od początku sezonu prezentują znakomitą formę. Włókniarz ma zdecydowanie lepszych młodzieżowców niż Sparta, ale to może okazać się za mało, żeby pokonać faworyzowaną ekipę ze stolicy Dolnego Śląska. By realnie myśleć o zwycięstwie potrzeba punktów całego zespołu. Musi nastąpić przebudzenie przede wszystkim u Fredrika Lindgrena, Bartosza Smektały i Jonasa Jeppesena.

Awizowane składy:

Eltrox Włókniarz Częstochowa:

1. Bartosz Smektała
2. Kacper Woryna
3. Fredrik Lindgren
4. Jonas Jeppesen
5. Leon Madsen
6. Jakub Miśkowiak
7. Mateusz Świdnicki

Betard Sparta Wrocław:

9. Tai Woffinden
10. Gleb Czugunow
11. Artiom Łaguta
12. Daniel Bewley
13. Maciej Janowski
14. Michał Curzytek
15. Przemysław Liszka

W pierwszym meczu obu drużyn, który rozegrano w Częstochowie padł wynik 38:52.