CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
PGEE: Mecz z Motorem zweryfikuje siłę Włókniarza

PGEE: Mecz z Motorem zweryfikuje siłę Włókniarza

wlokniarz.com

W najbliższą niedzielę (24 lipca) na torze w Częstochowie rozegrany zostanie hit żużlowej PGE Ekstraligi. Punktualnie o godzinie 19:15 rozpocznie się rywalizacja zielona-energia.com Włókniarza z Motorem Lublin.

Niedzielne starcie Włókniarza z Motorem, to bez wątpienia jedno z najważniejszych wydarzeń żużlowych w ostatnim czasie. Naprzeciwko siebie staną bowiem drużyny, które znajdują się w znakomitej dyspozycji. Z jednej strony piekielnie mocny w ostatnim czasie zespół Lwów, z drugiej zaś bezlitosny dla swoich rywali Motor, który nie zaznał jeszcze goryczy porażki.

Lublinianie to bezapelacyjny lider rozgrywek i jeden z najpoważniejszych kandydatów do wywalczenia mistrzostwa Polski. Jest to zespół kompletny, w którym próżno szukać słabych punktów. Motorami napędowymi lubelskiego zespołu są Mikkel Michelsen, Jarosław Hampel i Dominik Kubera. W kuluarach coraz głośniej słychać głosy, że ten pierwszy w przyszłym sezonie przywdzieje plastron z lwem na piersi. Temat ewentualnego transferu Michelsena do Częstochowy należy póki co odłożyć na bok, bo tego typu dywagacje w połowie sezonu, nie służą nikomu.

Gospodarze w starciu z podopiecznymi Macieja Kuciapy nie są bez szans. Ba, kibice uważają, że Biało-zieloni są w stanie zainkasować komplet punktów. W Lublinie Motor zwyciężył zaledwie 47:43 i wydaje się, że optymizm częstochowskich kibiców jest w pełni uzasadniony. Powiew optymizmu to również aktualna forma częstochowskich żużlowców. Piekielnie szybcy są m.in. Leon Madsen, Jakub Miśkowiak i Kacper Woryna. Na domowym torze świetnie spisuje się również Mateusz Świdnicki, a krok do przodu zrobił w ostatnim czasie Jonas Jeppesen. Mocno zmobilizowany na mecz z liderem rozgrywek jest również Fredrik Lindgren.

Awizowane składy:

zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa:
9. Leon Madsen
10. Bartosz Smektała
11. Kacper Woryna
12. Jonas Jeppesen
13. Fredrik Lindgren
14. Mateusz Świdnicki
15. Jakub Miśkowiak

Motor Lublin:
1. Mikkel Michelsen
2. Maksym Drabik
3. Jarosław Hampel
4. Antti Vuolas
5. Zastępstwo zawodnika
6. Wiktor Lampart
7. Mateusz Cierniak.