CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
PGEE: Mecz z podtekstami w Częstochowie. Eltrox Włókniarz chce iść za ciosem

PGEE: Mecz z podtekstami w Częstochowie. Eltrox Włókniarz chce iść za ciosem

Jacek Winiarski

W niedzielne popołudnie (12 lipca) Eltrox Włókniarz Częstochowa rozegra kolejne spotkanie w żużlowej PGE Ekstralidze. Rywalem podopiecznych Marka Cieślaka będzie Motor Lublin.

Włókniarz ma na swoim koncie trzy zwycięstwa i jest wiceliderem tabeli. Być może miałby cztery, ale wciąż kwestią do rozstrzygnięcia pozostaje wynik feralnego meczu w Gorzowie, którego przypomnijmy, nie udało się dokończyć z powodu pożaru rozdzielni.

W niedzielę czas na kolejne emocje, tym razem w Częstochowie. Na Olsztyńską przyjeżdża zespół, który nie ukrywa swoich wysokich aspiracji. Motor zbudował skład, którego celem ma być awans do fazy play-off. Na chwilę obecną nie jest to jednak takie oczywiste. Lublinianie po czterech rozegranych meczach mają na swoim koncie dwa zwycięstwa i dwie porażki. Warto podkreślić, że są to porażki poniesione we Wrocławiu i w Lesznie, a zatem na torach ekip, których celem jest również walka o medale. Wyjazdowa niemoc lubelskich “Koziołków”nie może jednak w żaden sposób uśpić częstochowskich żużlowców.

Motor nie jest bowiem bez szans na uzyskanie korzystnego rezultatu w Częstochowie. Menedżer Jacek Ziółkowski ma w swoim zespole zawodników, którzy są w stanie skutecznie powalczyć z liderami Włókniarza. Na częstochowskim owalu świetnie czują się m.in. Mikkel Michelsen i Grigorij Łaguta. Przypomnijmy, iż ten drugi jeszcze nie tak dawno, nie miał sobie równych, startując w barwach Włókniarza. Jak zdobywać punkty przy Olsztyńskiej będzie chciał sobie również przypomnieć były już zawodnik “Lwów” Matej Zagar, który przed startem tegorocznego sezonu, przeniósł się do ambitnego zespołu z Lublina. Bardzo mocnym ogniwem przyjezdnych będzie Jarosław Hampel. W Lublinie nie ukrywają, że Hampel jest tym zawodnikiem, który pociągnie zespół do sukcesu, nie tylko w kontekście najbliższego meczu. Nie można ponadto zapominać o formacji młodzieżowej, która gdzie, jak gdzie, ale w Motorze jest na bardzo wysokim poziomie. Duet Wiktor Lampart-Wiktor Trofimow uznawany jest za jeden z lepszych w lidze.

Skład gości wygląda naprawdę solidnie, ale to Biało-zieloni są faworytami tego meczu. Kapitalnie u progu sezonu prezentuje się trójka częstochowskich stranieri. Swoich rywali na domowym torze rozstawiają po kątach Leon Madsen, Fredrik Lindgren i Jason Doyle. Swój akces do bycia jednym z liderów Eltrox Włókniarza zgłosił ostatnio Paweł Przedpełski. Torunianin jest w znakomitej formie, co cieszy w kontekście zbliżającego się wielkimi krokami meczu z niepokonaną Fogo Unią Leszno. Wydaje się, że ostatniego słowa nie powiedział również doświadczony Rune Holta, który dobre występy przeplata z gorszymi. Gołym okiem widać jednak, że w tym zawodniku tkwią jeszcze rezerwy, które mogą okazać się bezcenne dla całej częstochowskiej drużyny.

Eltrox Włókniarz Częstochowa:
9. Jason Doyle
10. Paweł Przedpełski
11. Fredrik Lindgren
12. Rune Holta
13. Leon Madsen
14. Mateusz Świdnicki
15. Jakub Miśkowiak

Motor Lublin:
1. Jakub Jamróg
2. Grigorij Łaguta
3. Matej Zagar
4. Jarosław Hampel
5. Mikkel Michelsen
6. Wiktor Lampart
7. Wiktor Trofimow

Początek spotkania o godzinie 16:30.