CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
PGEE: Mistrz Polski w Częstochowie. Włókniarz powstrzyma rozpędzone “Byki”?

PGEE: Mistrz Polski w Częstochowie. Włókniarz powstrzyma rozpędzone “Byki”?

Jacek Winiarski

W niedzielę (26 lipca) szlagier żużlowej PGE Ekstraligi. W Częstochowie miejscowy Eltrox Włókniarz podejmie aktualnego Drużynowego Mistrza Polski – Fogo Unię Leszno.

Na ten mecz czeka cała żużlowa Polska.  Na torze rywalizować bowiem będą zespoły, które w opinii ekspertów są głównymi faworytami do wywalczenia mistrzowskiego tytułu w sezonie 2020. Ewentualne zwycięstwo gospodarzy spowoduje, że liga nabierze przysłowiowych rumieńców. Zwycięstwo gości potwierdzi z kolei tezę, że na Unię wciąż nie ma mocnych.

Faworytem niedzielnej potyczki jest ekipa dowodzona przez Piotra Barona. Leszczynianie nie zaznali w tym sezonie porażki, a w swojej jeździe przypominają walec, który miażdży każdą napotkaną na swojej drodze przeszkodę. Fani “Byków” są przekonani, że przy Olsztyńskiej będzie podobnie, tym bardziej, że  częstochowski owal służy ich pupilom. Chyba wiedzą o czym mówią, bo rok temu “Lwy” zostały na swoim torze wręcz upokorzone. Unia pokazała wówczas, że jest drużyną kompletną. Od tego czasu nic się w tej kwestii nie zmieniło.

Leszczynianie do Częstochowy przyjeżdżają w swoim najmocniejszym zestawieniu. Listę startową mistrzów Polski otwiera Emil Sajfutdinow. Powstrzymać rosyjską “torpedę” będzie piekielnie trudno. Do dnia dzisiejszego wspominamy fenomenalną jazdę Sajfutdinowa w meczu rundy zasadniczej, kiedy to na wyprostowanym motocyklu “sunął” po torze niczym pocisk rakietowy. Na zielona-energia.com Arenie znakomite występy zaliczają również Janusz Kołodziej i Piotr Pawlicki. Ogromny potencjał posiada ponadto Bartosz Smektała, który krok po kroku buduje swoją pozycję w kadrze mistrza Polski. Skład naszych gości uzupełni utalentowany Australijczyk Jaimon Lidsey i juniorzy w postaci Dominika Kubery i Szymona Szlauderbacha.

Włókniarz nie zamierza jednak składać broni i chce w tym meczu zgarnąć komplet punktów. Bojowych nastrojów częstochowskich żużlowców nie zburzyła nawet nieoczekiwana porażka z lubelskim Motorem. W spotkaniu z “Koziołkami” zawiedli przede wszystkim Jason Doyle i Rune Holta. W klubie zapewniają jednak, że przynajmniej w przypadku Australijczyka, był to wypadek przy pracy. Były mistrz świata uporał się z problemami sprzętowymi i w następnych meczach ma być już skuteczny. Wydaje się, że trener Marek Cieślak może być również spokojny o dyspozycję Leona Madsena i Fredrika Lindgrena. Kluczowymi postaciami w ekipie Eltrox Włókniarza będą zapewne Paweł Przedpełski i młodzieżowcy. W przypadku Przedpełskiego chodzi o podtrzymanie dobrej formy, a w przypadku młodzieżowców próby podjęcia skutecznej walki m.in. z faworyzowanymi rówieśnikami z Leszna.

Awizowane składy:

Fogo Unia Leszno:
1. Emil Sajfutdinow
2. Janusz Kołodziej
3. Bartosz Smektała
4. Jaimon Lidsey
5. Piotr Pawlicki
6. Dominik Kubera
7. Szymon Szlauderbach

Eltrox Włókniarz Częstochowa:
9. Rune Holta
10. Jason Doyle
11. Fredrik Lindgren
12. Paweł Przedpełski
13. Leon Madsen
14. Mateusz Świdnicki
15. Jakub Miśkowiak.