CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
PGEE: Mocna Stal zawita do Częstochowy. Lwy pod presją

PGEE: Mocna Stal zawita do Częstochowy. Lwy pod presją

wlokniarz.com

W niedzielne popołudnie (26 czerwca) kolejny ligowy mecz na domowym torze rozegra zielona-energia.com Włókniarza Częstochowa. Rywalem częstochowskiego zespołu będzie ekipa z najwyższej półki, czyli Moje Bermudy Stal Gorzów.

Starcie z gorzowską Stalą będzie dla Włókniarza prawdziwym sprawdzianem. Sporo mówiono w ostatnim czasie, że Lwy pod wodzą Lecha Kędziory, odzyskały atut własnego toru. Oczywiście jest w tym dużo prawdy, ale tak naprawdę, niedzielny mecz ze Stalą dość poważnie zweryfikuje te opinie.

Włókniarze do starcia ze Zmarzlikiem i spółką przystąpią pod dość dużą presją. Wszystko za sprawą ubiegłotygodniowej porażki w Grudziądzu, która w dalszej perspektywie może mieć bolesne skutki. Ewentualna porażka z Moje Bermudy Stalą, spowoduje, że Włókniarz do końca rundy zasadniczej będzie drżeć o awans do fazy play-off.

Przypomnijmy, iż w pierwszym spotkaniu obu drużyn padł wynik 50:40 dla podopiecznych Stanisława Chomskiego. Wynik o tyle zaskakujący, gdyż gospodarze do starcia z naszym zespołem przystąpili bez Szymona Woźniaka. Gorzowianie awizują tym razem optymalny skład, a to zwiastuje ogromne problemy dla zielona-energia.com Włókniarza Częstochowa.

Gorzowianie pod Jasną Górę przyjeżdżają pewni swego, bo znakomicie czują się na częstochowskim owalu. Nie będzie to więc łatwe spotkanie dla gospodarzy. Częstochowianie doskonale zdają sobie sprawę z siły rażenia gorzowskiego zespołu, ale mimo wszystko postarają się zgarnąć całą pulę. Żeby tak się stało, to cała drużyna musi wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności. Kluczem do zwycięstwa będzie rzecz jasna postawa poobijanego Leona Madsena. Z informacji przekazywanych przez klub wynika, że występ Duńczyka w niedzielnym hicie nie jest w żaden sposób zagrożony.

Awizowane składy:

Moje Bermudy Stal Gorzów
1. Szymon Woźniak
2. Anders Thomsen
3. Martin Vaculik
4. Patrick Hansen
5. Bartosz Zmarzlik
6. Oskar Paluch
7. Oskar Hurysz
8.

zielona-energia.com WŁÓKNIARZ Częstochowa
9. Leon Madsen
10. Bartosz Smektała
11. Kacper Woryna
12. Jonas Jeppesen
13. Fredrik Lindgren
14. Mateusz Świdnicki
15. Jakub Miśkowskiak
16.

Początek meczu o godzinie 19:15.