CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
PGEE: Motoarena sprzyja Włókniarzowi. W piątek Lwy jadą do Torunia

PGEE: Motoarena sprzyja Włókniarzowi. W piątek Lwy jadą do Torunia

wlokniarz.com

W piątek (3 czerwca) w ramach 7. rundy PGE Ekstraligi zielona-energia.com Włókniarza Częstochowa zmierzy się w wyjazdowym meczu z  For Nature Solutions Apatorem. Początek tego ciekawie zapowiadającego się spotkania o godzinie 20:30.

Częstochowianie do Torunia udają się w bardzo bojowych nastrojach. Optymizm w szeregach Włókniarza jest jak najbardziej uzasadniony. Historia ostatnich meczów na Motoarenie pokazuje bowiem, że “Lwy” na tutejszym torze czują się, jak przysłowiowa ryba w wodzie. Włókniarz ostatni raz w Toruniu, przegrał cztery lata temu. Jest to bilans niezwykle korzystny dla naszego zespołu, a jednocześnie budzący grozę w szeregach Apatora.

W Częstochowie wierzą, że wspomniany bilans zostanie podtrzymany. Jest ku temu spora szansa. Jednym z zawodników, który ma poprowadzić “Biało-zielonych” do zwycięstwa jest Leon Madsen. Duńczyk na toruńskim owalu czuje się wyśmienicie, co wielokrotnie potwierdził zarówno w zawodach ligowych, jak i indywidualnych zmaganiach w SGP i SEC. Wtórować mu powinien Fredrik Lindgren, który również miewał znakomite występy w Toruniu. Trener Lech Kędziora liczy ponadto na skuteczność Kacpra Woryny i Bartosza Smektały. Przypomnijmy, iż w ostatnim czasie, team tego pierwszego zasilił dotychczasowy menedżer Artioma Łaguty Rafał Lewicki. Jest to zapewne ogromna wartość dodana, która w niedalekiej przyszłości może zaowocować dużymi sukcesami zawodnika rodem z Rybnika. Jeśli już wspominamy o wartości dodanej, to w tym aspekcie należy wspomnieć o częstochowskiej młodzieży, która powinna być lepsza w starciu ze swoimi rówieśnikami z Torunia.

W ekipie Apatora zadają sobie z kolei pytanie, co z toruńskim torem? Nie jest bowiem tajemnicą, że od początku sezonu, nie jest on ich atutem. Jak będzie tym razem? W klubie wierzą, że nastąpi przełom w najbliższym meczu. –  Mity i legendy krążą już na ten temat. Czas z tym skończyć. Mamy na Motoarenie to, co mamy, robimy wszystko, aby warunki na torze było korzystne dla zawodników. Chcemy szukać punktów w każdym meczu — stwierdził w wywiadzie dla pomorska.pl Krzysztof Galandziuk, dyrektor Apatora.

Torunianie mają oczywiście swoje problemy, ale mimo wszystko, to wciąż bardzo mocy zespół. Trener Robert Sawina pod nieobecność Emila Sajfutdinowa, ma kim postraszyć. Patryk Dudek, Robert Lambert, Jack Holder czy Paweł Przedpełski, to zawodnicy, których stać na zwycięstwa z każdym rywalem. Trudność polega na tym, że każdy z tych żużlowców musi pojechać przysłowiowego “maxa”. Jest to spowodowane tym, że słabo w tegorocznym sezonie spisuje się formacja młodzieżowa.

Awizowane składy:

zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa
1. Leon Madsen
2. Bartosz Smektała
3. Fredrik Lindgren
4. Jonas Jeppesen
5. Kacper Woryna
6. Jakub Miśkowiak
7. Mateusz Świdnicki

For Nature Solutions Apator Toruń
9. Paweł Przedpełski
10. Robert Lambert
11. Patryk Dudek
12. Zastępstwo zawodnika
13. Jack Holder
14. Denis Zieliński
15. Krzysztof Lewandowski.