CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
PGEE: Na potknięcia po prostu nie ma już czasu. W niedzielę mecz Włókniarz – Sparta

PGEE: Na potknięcia po prostu nie ma już czasu. W niedzielę mecz Włókniarz – Sparta

Eltrox Włókniarz Częstochowa

W niedzielę (9 maja) kolejny swój mecz w żużlowej PGE Ekstralidze rozegra Eltrox Włókniarz Częstochowa. Rywalem “Lwów” na torze przy Olsztyńskiej będzie Betard Sparta Wrocław.

Zarówno Włókniarz, jak i Sparta to zespoły, które w przedsezonowych prognozach były upatrywane w roli faworytów do wywalczenia jednego z medali Drużynowych Mistrzostw Polski. Rzeczywistość pokazuje jednak, że nie będzie o to łatwo. Jedni i drudzy mają na swoim koncie zaledwie po jednym zwycięstwie i w perspektywie piekielnie trudną drogę do pierwszej czwórki.

Wprawdzie do zakończenia rundy zasadniczej jeszcze sporo kolejek, ale chyba nikt nie ma wątpliwości, że niedzielne starcie obu zespołów może okazać się kluczowe. Wydaje się, że więcej argumentów przed zbliżającym się meczem mają podopieczni Piotra Świderskiego, którzy wystąpią w swoim najmocniejszym zestawieniu, z Leonem Madssenem i wracającym do wysokiej formy Fredrikiem Lindgrenem. Na sportową prostą wychodzi też Bartosz Smektała, który w wygranym meczu z Falubazem, udowodnił, że nie można go skreślać. Siłą Włókniarza w tym, ale i w kolejnych potyczkach są juniorzy, którzy należą do najlepszych w lidze. Znakomite występy w młodzieżowych imprezach notowali ostatnio Jakub Miśkowiak, Mateusz Świdnicki i Bartłomiej Kowalski. Biało-zieloni mają też swoje problemy. Wielki znak zapytania należy postawić przed nazwiskiem Kacpra Woryny. Kolejny słaby występ wychowanka rybnickiego klubu, może go bardzo drogo kosztować.

W jakim składzie do Częstochowy zawita wrocławska Betard Sparta? W klubie ze stolicy Dolnego Śląska mają głęboką nadzieję, że w składzie optymalnym, czyli byłym mistrzem świata Taiem Woffindenem. Brytyjczyk walczy z czasem i prawdę mówiąc, dopiero w dniu meczu okaże się, czy będzie zdolny do jazdy. Jeśli nie będzie zdolny, to szanse Betard Sparty na zwycięstwo z Włókniarzem będą poważnie ograniczone. Oczywiście wierzymy, że Woffinden wystąpi w niedzielę, a to spowoduje, że mecz będzie niezwykle zacięty. We Wrocławiu doskonale zdają sobie bowiem sprawę z tego, że zdrowy Woffinden wsparty Artiomem Łagutą i Maciejem Janowskim są w stanie wygrać z każdym rywalem, na obcym torze również.

Awizowane składy
Betard Sparta Wrocław:
1. Artem Laguta
2. Daniel Bewley
3. Tai Woffinden
4. Gleb Chugunov
5. Maciej Janowski
6. Przemysław Liszka
7. Michał Curzytek

Eltrox Włókniarz Częstochowa:
9. Fredrik Lindgren
10. Kacper Woryna
11. Bartosz Smektała
12. Jonas Jeppesen
13. Leon Madsen
14. Jakub Miśkowiak
15. Mateusz Świdnicki