CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
PGEE: Na ten dzień czekają niemal wszyscy. W piątek mecz forBET Włókniarz – truly.work Stal Gorzów

PGEE: Na ten dzień czekają niemal wszyscy. W piątek mecz forBET Włókniarz – truly.work Stal Gorzów

Jacek Winiarski

Już w najbliższy piątek (5 kwietnia) wydarzenie, na które czekali fani czarnego sportu. W ramach 1. rundy PGE Ekstraligi, forBET Włókniarz Częstochowa zmierzy się na torze przy ul. Olsztyńskiej z truly.work Stalą Gorzów. Początek meczu o godzinie 20.30.

Inauguracyjna kolejka zawsze wywołuje spore napięcie i oczekiwania odnośnie końcowego wyniku. Nie inaczej jest w przypadku piątkowego meczu, który zapowiada się bardzo emocjonująco. Jedni i drudzy zdają sobie doskonale sprawę z tego, że zwycięstwo na “dzień dobry” buduje morale drużyny na dalszą część sezonu.

Zdaniem większości ekspertów faworytem meczu są podopieczni Marka Cieślaka, którzy u progu sezonu prezentują się naprawdę dobrze. W przesadny huraoptymizm nie należy jednak popadać. Bartosz Zmarzlik i spółka potrafią bowiem skutecznie walczyć na częstochowskim owalu. Gorzowianie udowodnili to przy okazji ubiegłorocznej rywalizacji w 1. meczu rundy play-off, kiedy to pokonali Włókniarza 49:41.

Czy gorzowski zespół stać na powtórzenie tego wyniku w piątkowy wieczór? Zapewne tak, aczkolwiek będzie to zadanie niezwykle trudne. Z zespołu odszedł Martin Vaculik, co w opinii środowiska żużlowego wpłynie negatywnie na sportową jakość aktualnego wicemistrza Polski. W jego miejsce przybyli wprawdzie Andreas Thomsen i Peter Kildemand, ale ani jeden, ani drugi nie gwarantuje dwucyfrowych zdobyczy punktowych. W zaistniałej sytuacji presja na wyniku będzie spoczywać na barkach Bartosza Zmarzlika, Krzysztofa Kasprzaka i Szymona Woźniaka. Wartością dodaną każdej drużyny powinni być juniorzy. W przypadku zespołu dowodzonego przez Stanisława Chomskiego może być z tym problem. Nie najlepiej przed inauguracją PGE Ekstraligi prezentuje się ten, który ma być czołowym juniorem ligi, czyli Rafał Karczmarz.

forBET Włókniarz dokonał “kosmetycznych” zmian, które powinny zaowocować w postaci powtórzenia ubiegłorocznego wyniku, a przy odrobinie sportowego szczęścia dać upragniony medal Drużynowych Mistrzostw Polski. Kluczem do sukcesu ma być przede wszystkim wymiana Tobiasza Musielaka na Pawła Przedpełskiego. Swoje przysłowiowe pięć groszy do odnoszenia ligowych zwycięstw ma również wrzucić utalentowany Jakub Miśkowiak.

W Częstochowie spory optymizm przed meczem z Gorzowem. Trener Marek Cieślak może być spokojny o formę swoich liderów. Wyborną formę u progu sezonu prezentują bowiem Fredrik Lindgren, Leon Madsen i Matej Zagar. Eliminacyjne turnieje o Złoty Kask pokazały, że w coraz wyższej dyspozycji znajdują się również Adrian Miedziński i Paweł Przedpełski. Na ogromne słowa uznania zasługuje przede wszystkim Przedpełski, który po początkowych problemach udowodnił, że stać go na wiele. Komplet punktów zdobyty we wtorek w Pile musi budzić szacunek.

Awizowane składy:

truly.work Stal Gorzów
1. Krzysztof Kasprzak
2. Anders Thomsen
3. Szymon Woźniak
4. Peter Kildemand
5. Bartosz Zmarzlik
6. Rafał Karczmarz
7. Mateusz Bartkowiak

forBET Włókniarz Częstochowa
9. Leon Madsen
10. Paweł Przedpełski
11. Fredrik Lindgren
12. Adrian Miedziński
13. Matej Zagar
14. Jakub Miśkowiak
15. Michał Gruchalski