CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
PGEE: Pierwsza odsłona walki o brąz w Częstochowie

PGEE: Pierwsza odsłona walki o brąz w Częstochowie

Jacek Winiarski

W najbliższą niedzielę (15 września) na torze w Częstochowie rozegrany zostanie pierwszy mecz o brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski 2019. Rywalem forBET Włókniarza Częstochowa w walce o podium PGE Ekstraligi będzie Stelmet Falubaz Zielona Góra.

Trudno powiedzieć, żeby Falubaz lubił brąz, ale jak się nie ma co, się lubi, to się lubi, co się ma. Faktem natomiast jest, że w Zielonej Górze panuje atmosfera przygnębienia, gdyż po zimowych transferach wydawało się, że podopieczni Adama Skórnickiego będą w stanie powalczyć o mistrzostwo Polski. Ostatecznie nic z tych planów nie wyszło. W walce o finał zawodnicy Falubazu ulegli Betard Sparcie Wrocław.

Jakże odmienne nastroje panują w Częstochowie. Analizując wszystko to, co działo się w rundzie zasadniczej, można stwierdzić, że podopieczni Marka Cieślaka wycisnęli z tegorocznego sezonu tyle, ile się dało. Trzeba bowiem podkreślić, że jeszcze w połowie sezonu szanse “Lwów” na play-off były czysto iluzoryczne. Dobra dyspozycja częstochowskich żużlowców w drugiej części fazy zasadniczej plus korzystne wyniki innych spotkań spowodowały, że Biało-zieloni stają przed szansą wywalczenia medalu. Włókniarz ostatni medal w Drużynowych Mistrzostwach Polski zdobył w 2009 roku. Co ciekawe, był to brąz.

Przypomnijmy, iż w dwumeczu rundy zasadniczej lepszy był forBET Włókniarz, który w Zielonej Górze przegrał 41:49, w rewanżu zwyciężył z kolei 51:39. Jak będzie w meczach o medal? Absencja Nickiego Pedersena pozwala sugerować, że faworytem jest Włókniarz, który do rywalizacji przystąpi w swoim najmocniejszym zestawieniu. Na niekorzyść Stelmet Falubazu przemawia również młodzież, która co tu dużo mówić, jest zdecydowanie słabsza od częstochowskiej.

Problemy Falubazu nie mogą jednak “uśpić” gospodarzy niedzielnego meczu. Zielonogórzanie posiadają w swoich szeregach zawodników, którzy uwielbiają ścigać się na częstochowskim owalu. Już dziś można bowiem zacierać ręce na pojedynki stałych uczestników cyklu Grand Prix. Szyki Madsenowi, Lindgrenowi i Zagarowi będą chcieli pokrzyżować m.in. Patryk Dudek i Martin Vaculik. Na częstochowskim owalu dobrze czują się również Piotr Protasiewicz i były zawodnik Włókniarza Michael Jepsen Jensen.

Awizowane składy:
forBET Włókniarz Częstochowa
9. Leon Madsen
10. Paweł Przedpełski
11. Adrian Miedziński
12. Fredrik Lindgren
13. Matej Zagar
14. Michał Gruchalski
15. Jakub Miśkowiak

Stelmet Falubaz Zielona Góra
1. Martin Vaculik
2. Martin Smolinski
3. Michael Jepsen Jensen
4. Piotr Protasiewicz
5. Patryk Dudek
6. Norbert Krakowiak
7. Damian Pawliczak

Początek meczu o godzinie 18:00.