CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
PGEE: Podnieść się po klęsce z Lesznem. W piątek mecz forBET Włókniarz – Betard Sparta

PGEE: Podnieść się po klęsce z Lesznem. W piątek mecz forBET Włókniarz – Betard Sparta

Jacek Winiarski

W piątek (24 maja) rozpocznie się kolejna runda żużlowej PGE Ekstraligi. W Częstochowie forBET Włókniarz mierzyć się będzie z Betard Spartą Wrocław. Początek meczu o godzinie 20:30.

Wyciągnąć odpowiednie wnioski i skutecznie przeciwstawić się ekipie Betard Sparty Wrocław. Taki plan na zbliżający się piątek mają podopieczni Marka Cieślaka. Nie będzie to jednak zadanie łatwe. Mobilizacja w szeregach częstochowian wprawdzie będzie, ale z dnia na dzień nie da się zapomnieć o ubiegłotygodniowej “katastrofie” z leszczyńską Unią. “Lwy” w tym meczu zostały solidnie zranione i prawdę mówiąc ciężko napisać scenariusz starcia z zawsze groźną na częstochowskim owalu drużyną ze stolicy Dolnego Śląska. Na domiar złego, piątkowy mecz ma status zagrożonego, a to oznacza, że trener Cieślak nie może przygotować toru wedle swojego uznania. Pieczę nad przygotowaniem toru przy ul. Olsztyńskiej będzie natomiast sprawował komisarz Jacek Krzyżaniak.

Atut toru to ogromne narzędzie w meczach PGE Ekstraligi. Jego brak dla jednych jest ciosem, a dla drugich szansą na osiągnięcie korzystnego rezultatu. W kontekście piątkowego meczu zdecydowanie bardziej zadowolona powinna być zatem drużyna dowodzona przez Dariusza Śledzia.

Mecz forBET Włókniarza z Betard Spartą może okazać się kluczowy w kontekście udziału jednej z drużyn w fazie play-off. W Częstochowie zdają sobie doskonale sprawę z tego, że druga porażka na domowym torze mogłaby ograniczyć do minimum szanse “Lwów” na walkę o jeden z medali Drużynowych Mistrzostw Polski. Czy Wrocław jest w stanie zasmucić zakochaną w żużlu częstochowską publiczność? Dużo zależeć będzie od tego, w jakim składzie ekipa Sparty stawi się na SGP Arenie. Kibiców nurtuje pytanie, czy w meczu wystąpi Maciej Janowski. Zawodnik ten z powodu kontuzji nie wystartował w inauguracyjnej rundzie cyklu Grand Prix w Warszawie, a dzień później stwierdził, że na tor wróci nie wcześniej niż za tydzień, może półtora tygodnia. Co ciekawe, na mecz w Częstochowie został awizowany. Blef strony wrocławskiej, czy jednak prawda? Odpowiedź na to pytanie poznamy w piątkowy wieczór.

Ewentualna absencja popularnego “Magica” nie przekreśla szans przyjezdnych na zdobycie punktów pod Jasną Górą. Wrocławianie mają w swoich szeregach piekielnie szybkich na częstochowskim owalu Taia Woffindena, Maksyma Drabika czy nieobliczalnego Vaclava Milika. Czech nie jest wprawdzie w optymalnej formie, ale to typ zawodnika, który potrafi zaskoczyć w najmniej odpowiednim momencie. Podobnie ma się sytuacja z australijskim talentem, Maksem Frickiem, który prezentuje sinusoidalną formę. Skład Betard Sparty uzupełnią Jakub Jamróg, Przemysław Liszka i Gleb Czugunow. Ten ostatni potwierdził ostatnio, że w niedalekiej przyszłości może stać się liderem Sparty.

Jak po klęsce z Lesznem zareagują zawodnicy forBET Włókniarza? Muszą zareagować pozytywnie, bo w przeciwnym razie ambitne plany na ten rok mogą zostać dość szybko zweryfikowane. Na swoim standardowym poziomie muszą pojechać liderzy Biało-zielonych w postaci Fredrika Lindgrena, Leona Madsena i Mateja Zagara. Wymieniona trójka bezradnie rozkładała ręce w starciu z “Bykami”, co nie ma prawa się powtórzyć. Cieszy dobra forma Adriana Miedzińskiego, który błysnął formą w środowym ćwierćfinale Indywidualnych Mistrzostw Polski w Bydgoszczy. Z bardzo dobrej strony pokazał się również Paweł Przedpełski, który zawody zakończył na znakomitym 3. miejscu. Jak to w PGE Ekstralidze bywa, najważniejszym kluczem do otwarcia drzwi do zwycięstwa będzie postawa duetów juniorskich. Kibice Włókniarza liczą, że młodemu Drabikowi postawią się Michał Gruchalski i Jakub Miśkowiak.

Awizowane składy:
Betard Sparta Wrocław
1. Tai Woffinden
2. Jakub Jamróg
3. Vaclav Milik
4. Gleb Czugunow
5. Maciej Janowski
6. Maksym Drabik
7. Przemysław Liszka

forBET Włókniarz Częstochowa
9. Leon Madsen
10. Paweł Przedpełski
11. Fredrik Lindgren
12. Adrian Miedziński
13. Matej Zagar
14. Jakub Miśkowiak
15. Michał Gruchalski