CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
PGEE: Porażka nie wchodzi w grę – zapowiedź meczu forBET Włókniarz – Stelmet Falubaz

PGEE: Porażka nie wchodzi w grę – zapowiedź meczu forBET Włókniarz – Stelmet Falubaz

Jacek Winiarski

Jeśli forBET Włókniarz Częstochowa chce zachować szansę na awans do fazy play off nie może sobie pozwolić na kolejną porażkę na domowym torze. W niedzielę (9 czerwca) czeka ich jednak piekielnie trudne zadanie, bo na Olsztyńską zawita wicelider PGE Ekstraligi Stelmet Falubaz Zielona Góra.

Po trzech porażkach z rzędu przedsezonowy cel włodarzy częstochowskiego klubu, stał się bardzo odległy. Podopieczni Marka Cieślaka chcąc włączyć się do walki o fazę play-off muszą nie tylko wygrać wszystkie mecze u siebie, ale i poszukać punktów na wyjeździe. Z realizacją tego drugiego zadania może być piekielnie trudno, aczkolwiek wszystko zdarzyć się może. Celem na ten weekend jest natomiast pokonanie Falubazu, najlepiej za trzy punkty (w Zielonej Górze padł wynik 49:41 dla Stelmet Falubazu – przyp. red).

Czy to może się udać? Serce podpowiada, że tak, ale rozum i aktualne realia podpowiadają, że już samym sukcesem będzie zwycięstwo za dwa punkty. Nie można bowiem zapominać o tym, że nasi niedzielni goście potrafią skutecznie jeździć na częstochowskim owalu. – Jedziemy do Częstochowy powalczyć. Stać nas na każdy wynik – mówi dla falubaz.com kierownik Stelmetu Falubazu Zielona Góra, Tomasz Walczak.

Planem minimum Stelmet Falubazu na mecz w Częstochowie jest obrona punktu bonusowego. Nie ulega jednak wątpliwości, że podopieczni Adama Skórnickiego przyjeżdżają pod Jasną Górę zawalczyć o całą pulę, która otworzy im autostradę do walki o jeden z medali Drużynowych Mistrzostw Polski. Gości do zwycięstwa w Częstochowie ma poprowadzić piekielnie mocny zestaw zielonogórskich seniorów. “Latać” na torze SGP Areny uwielbiają m.in. Martin Vaculik, Piotr Protasiewicz i Patryk Dudek. Ten ostatni przyznał  ostatnio, że trafił ze sprzętem i znajduje się w bardzo dobrej formie, co zresztą udowodnił przy okazji minionego weekendu. Uzupełnieniem wymienionej powyżej trójki mają być zawodnicy z częstochowską przeszłością, czyli Nicki Pedersen i Michael Jepsen Jensen.

Atutem forBET Włókniarza Częstochowa w meczu ze Stelmet Falubazem Zielona Góra będą juniorzy. Znakomity występ w pierwszym meczu tych zespołów zanotował Michał Gruchalski, który zrobi zapewne wszystko, żeby w rewanżu podtrzymać dobrą dyspozycję. Największym zmartwieniem dla trenera Cieślaka są polscy seniorzy. Jeśli dwójka Adrian Miedziński i Paweł Przedpełski nie “odpali” to o zwycięstwie w niedzielnym meczu będzie trzeba zapomnieć. Na słabszy dzień z tak wymagającym rywalem nie mogą sobie pozwolić częstochowscy przedstawiciele w cyklu Grand Prix 2019, czyli Leon Madsen, Fredrik Lindgren i Matej Zagar.

Awizowane składy:

Stelmet Falubaz Zielona Góra:
1. Nicki Pedersen
2. Michael Jepsen Jensen
3. Patryk Dudek
4. Piotr Protasiewicz
5. Martin Vaculik
6. Norbert Krakowiak
7. Mateusz Tonder

forBET Włókniarz Częstochowa:
9. Leon Madsen
10. Paweł Przedpełski
11. Adrian Miedziński
12. Fredrik Lindgren
13. Matej Zagar
14. Michał Gruchalski
15. Jakub Miśkowiak

Początek meczu o godzinie 19.00.