CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
PGEE: Pracowity weekend Eltrox Włókniarza

PGEE: Pracowity weekend Eltrox Włókniarza

speedwayekstraliga.pl | Arkadiusz Siwek

Eltrox Włókniarz Częstochowa rozegrał jak dotąd tylko jedno spotkanie w żużlowej PGE Ekstralidze. Biało-zieloni nie sprostali aktualnemu mistrzowi Polski z Leszna, przegrywając u siebie 41:49. W najbliższy weekend pojawi się szansa na pierwsze tegoroczne punkty.

W piątek (23 kwietnia) żużlowcy Eltrox Włókniarza wyjeżdżają na ligowy mecz do Lublina z miejscowym Motorem. Częstochowianie w ostatnich sezonach dość dobrze radzili sobie na tamtejszym torze, stąd nadzieja na dobry wynik. Łatwo jednak nie będzie. Lublinianie to jeden z głównych pretendentów do walki o medale i wydaje się, że w starciu z Włókniarzem będą minimalnym faworytem.

Lublinianie rozegrali do tej pory tyko jedno spotkanie. Podopieczni Macieja Kuciapy mimo porażki w Gorzowie, pozostawili po sobie dobre wrażenie. Z faworyzowaną Stalą wysoką i stabilną formę zaprezentowali przede wszystkim Mikkel Michelsen i Jarosław Hampel. Pełni możliwości nie pokazał wprawdzie Grigorij Łaguta, ale wydaje się, że był to wyłącznie wypadek przy pracy. Rosjanin u siebie będzie bardzo groźnym i wymagającym rywalem. Ogromnym wyzwaniem dla Eltrox Włókniarza będzie ponadto Dominik Kubera, który w piątek zadebiutuje w barwach Motoru.

Włókniarze do Lublina udają się w swoim najmocniejszym zestawieniu, z Leonem Madsenem na czele. Trener Piotr Świderski dość mocno przemeblował skład zespołu względem inauguracyjnego meczu z Fogo Unią Leszno.  Na uwagę zasługuje fakt, że w parze z juniorami pojedzie Jonas Jeppesen. Wspomniani juniorzy to języczek u wagi piątkowego meczu. W powszechnej opinii zarówno Włókniarz, jak i Motor dysponują najsilniejszym nazwiskami w tej formacji.

W sobotni wieczór żużlowe emocje przeniosą się do Częstochowy. Rywalem Eltrox Włókniarza będzie nieobliczalny i zawsze groźny na owalu przy ul. Olsztyńskiej Marwis.pl Falubaz Zielona Góra. Ekipa z województwa lubuskiego wie jak wygrywać pod Jasną Górą, co udowodniła w ubiegłorocznym sezonie. Teraz będzie im o to zdecydowanie trudniej, ale mimo wszystko nie można lekceważyć tego zespołu. Po odejściu z klubu Martina Vaculika, ciężar odpowiedzialności za wynik zespołu spadł na barki Patryka Dudka, Mateja Zagara, Piotra Protasiewicza i Maxa Fricke’a.

Awizowane składy:
Eltrox Włókniarz Częstochowa:
1. Kacper Woryna
2. Bartosz Smektała
3. Fredrik Lindgren
4. Jonas Jeppesen
5. Leon Madsen
6. Jakub Miśkowiak
7. Bartłomiej Kowalski

Motor Lublin:
9. Krzysztof Buczkowski
10. Grigorij Laguta
11. Jarosław Hampel
12. Dominik Kubera
13. Mikkel Michelsen
14. Wiktor Lampart
15. Mateusz Cierniak

Awizowane składy:
Marwis.pl Falubaz Zielona Góra:
1. Mateusz Tonder
2. Piotr Protasiewicz
3. Max Fricke
4. Matej Zagar
5. Patryk Dudek
6. Fabian Ragus
7. Jakub Osyczka

Eltrox Włókniarz Częstochowa:
9. Fredrik Lindgren
10. Jonas Jeppesen
11. Bartosz Smektała
12. Kacper Woryna
13. Leon Madsen
14. Jakub Miśkowiak
15. Mateusz Świdnicki.

Mecze rozpoczną się odpowiednio o godzinie 18:00 i 20:30.