CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
PGEE: Przetarcie przed play-off. ForBET Włókniarz kończy rundę zasadniczą w Gorzowie

PGEE: Przetarcie przed play-off. ForBET Włókniarz kończy rundę zasadniczą w Gorzowie

Jacek Winiarski

W najbliższy piątek (23 sierpnia) zainaugurowana zostanie ostatnia kolejka zasadniczej rundy PGE Ekstraligi. Oczy częstochowskich kibiców będą skierowane na Gorzów Wielkopolski, gdzie punktualnie o godzinie 18:00 truly.work Stal zmierzy się z forBET Włókniarzem.

Stal musi, Włókniarz może. Tak w kilku słowach można zapowiedzieć piątkowy mecz na “Jancarzu”. Pod większą presją będą oczywiście gospodarze, którzy walczą o uniknięcie baraży. Żeby tak się stało, muszą być spełnione dwa kluczowe warunki. Pierwszym z nich jest pokonanie forBET Włókniarza, a drugim porażka Lublina w Grudziądzu.

Ten kto twierdzi, że “słaba” Stal nie wytrzyma presji piątkowego meczu jest w błędzie. Przypomnijmy, że to właśnie podopieczni Stanisława Chomskiego dość niespodziewanie pokonali u siebie piekielnie mocną Fogo Unię Leszno. Teraz zrobią wszystko, co w ich mocy, żeby pójść za przysłowiowym ciosem.

Częstochowianie z kolei udają się do Gorzowa w znakomitych nastrojach. Nie może być inaczej skoro Biało-zieloni zapewnili sobie walkę o medale, a liderzy zespołu znakomicie prezentują się nie tylko w lidze, ale i na torach międzynarodowych. Trener Włókniarza przed meczem z truly.work Stalą zapowiada walkę o zwycięstwo, twierdząc, że zespół musi trzymać formę przed play-off.

Ciężko wskazać faworyta tego spotkania, aczkolwiek na przysłowiowym papierze lepiej prezentuje się skład forBET Włókniarza. Skład ekipy spod Jasnej Góry jest przede wszystkim wyrównany, z kolei gorzowski dziurawy niczym ser szwajcarski. Szalę zwycięstwa na rzecz Częstochowy mogą przechylić młodzieżowcy, których Włókniarz ma po prostu lepszych.

Awizowane składy:

forBET Włókniarz Częstochowa:
1. Leon Madsen
2. Paweł Przedpełski
3. Adrian Miedziński
4. Fredrik Lindgren
5. Matej Zagar
6. Jakub Miśkowiak
7. Michał Gruchalski

truly.work Stal Gorzów:
9. Szymon Woźniak
10. Peter Kildemand
11. Krzysztof Kasprzak
12. Anders Thomsen
13. Bartosz Zmarzlik
14. Kamil Pytlewski
15. Rafał Karczmarz