CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
PGEE: Skazani na porażkę? W piątek forBET Włókniarz jedzie do Leszna

PGEE: Skazani na porażkę? W piątek forBET Włókniarz jedzie do Leszna

Jacek Winiarski

W piątek (28 czerwca) w meczu X. rundy PGE Ekstraligi Fogo Unia Leszno zmierzy się z forBET Włókniarzem Częstochowa. Częstochowianie mają swoje problemy, a w przypadku porażki mogą do minimum ograniczyć swoje szanse na awans do fazy play-off.

Nastroje w częstochowskim zespole nie są najlepsze. Niedzielny mecz z Betard Spartą Wrocław obnażył wszystkie słabości forBET Włókniarza i prawdę mówiąc trudno o optymizm przed wyjazdem do Leszna. Nie ma co się oszukiwać, ale zwycięstwo “Lwów” w piątkowym meczu graniczy niemal z cudem. Co gorsza, w pamięci częstochowskich żużlowców tkwi zapewne wynik pierwszego meczu obu drużyn, w którym Unia rozjechała Włókniarza na torze przy Olsztyńskiej aż 59:31.

Fogo Unia Leszno jest w tym sezonie niczym walec. Podopieczni Piotra Barona wygrywają kolejne mecze, za wyjątkiem zremisowanego w Grudziądzu. Leszczynianie są w tak wybornej formie, że scenariusz zakładający sezon bez porażki staje się coraz bardziej realny.

W awizowanych składach obu drużyn nie doszło do radykalnych zmian. Jedni i drudzy przystąpią do piątkowego meczu w swoich najmocniejszych zestawieniach. Spotkanie otworzy pojedynek Emila Sajfutdinowa z najjaśniejszym punktem forBET Włókniarza, czyli Leonem Madsenem. Nie ma wątpliwości, że to właśnie Duńczyk będzie dostarczycielem sporych emocji. Pojedynki Madsena z leszczyńskimi zawodnikami zapowiadają się wręcz pasjonująco. Na kapitanie “Lwów” kończą się jednak dobre wiadomości dla częstochowskich kibiców. Forma pozostałych zawodników Włókniarza budzi bowiem niepokój. Wprawdzie złego słowa nie można powiedzieć o częstochowskich juniorach, ale w Lesznie czeka ich ciężkie zadanie. Rywalem Michała Gruchalskiego i Jakuba Miśkowiaka, będzie fenomenalny duet Bartosz SmektałaDominik Kubera.

Blado na tle leszczyńskiego “walca” wyglądają krajowi seniorzy forBET Włókniarza. Z jednej strony Jarosław Hampel, Janusz Kołodziej i Piotr Pawlicki, a z drugiej Adrian Miedziński i Paweł Przedpełski. Nawet dla początkującego kibica nie jest problemem wskazać faworytów tego zestawienia. Bolączką częstochowskiego zespołu są ponadto Matej Zagar i Fredrik Lindgren. O ile słabość Słoweńca nie jest zaskoczeniem, o tyle słaba forma Lindgrena budzi niepokój.

Awizowane składy:
forBET Włókniarz Częstochowa
1. Leon Madsen
2. Paweł Przedpełski
3. Adrian Miedziński
4. Matej Zagar
5. Fredrik Lindgren
6. Jakub Miśkowiak
7. Michał Gruchalski

Fogo Unia Leszno
9. Emil Sajfutdinow
10. Brady Kurtz
11. Jarosław Hampel
12. Janusz Kołodziej
13. Piotr Pawlicki
14. Dominik Kubera
15. Bartosz Smektała

Początek meczu o godzinie 18:00.